ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΔΕΚΕΜΒΡΊΟΥ 2021

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

ΠΡΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού

Οι Πράσινοι αγωνίζονται σε λίγη ώρα, για την ακρίβεια στις 14:30 στα Γιαννιτσά σε αγώνα νοκ αουτ για τον θεσμό του κυπέλλου Πέλλας

Με πολλά προβλήματα, άλλοι λόγω τιμωρίας και άλλοι τραυματίες το συγκρότημα του Άγγελου Ζαζοπουλου θα προσπαθήσει για το καλύτερο

Για την ακρίβεια δεν συμπεριλαμβάνονται στην αποστολή οι Κυζιριδης, Μεληκιωτης λόγω της κόκκινης κάρτας που δέχθηκαν την Κυριακή ενώ εκτός έμειναν και οι Ντόγος, Σπαρτιάτης

Αναλυτικά ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού πήρε μαζί του 17 ποδοσφαιριστές, οι οποίοι είναι :

Ερυθρόπουλος, Τεντζερης,Αβραμιδης, Νικολαΐδης, Καλαμπάκας, Μωυσίδης, Μαυρόπουλος, Γιαννόπουλος, Προυντσης, Τεμερτζόγλου, Μισκος, Κατικαρίδης, Αιδονιδης,Βύρος,Φουδουλης, Ατάλασιδης και Ταουσιανης

Με αρκετές εκπλήξεις αναμένεται η σημερινή ενδεκάδα καθώς ο Άγγελος Ζαζοπουλος θα προτιμήσει να δώσει χρόνο σε ποδοσφαιριστές που δεν έχουν πολλά λεπτά συμμετοχής στα πόδια τους

Διαιτητής ορίστηκε ο κ. Γιουματζιδης με βοηθούς τους κ. Δελλιο και Αδραμανη

Σήμερα υπάρχει και μια ακόμα αναμέτρηση αυτή του Άρη Νησιου με τον Όλυμπο Αψαλου

Ενώ τα υπόλοιπα δύο ζευγάρια είναι

ΑΣ Σεβαστειανα - Ολυμπιακός Γαλαταδων

Θύελλα Λυκοστομου - Θύελλα Σαρακηνών

Στα Γιαννιτσά βρίσκεται ήδη η αποστολή του Εδεσσαϊκού

Έχουμε ενδεκάδα

Σε ένα σχήμα που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά ξεκινάνε οι:

Ερυθρόπουλος, Αβραμίδης, Νικολαΐδης, Καλαμπάκας, Μωυσίδης, Γιαννόπουλος, Προύντση, Τεμερτζόγλου, Κατικαριδης, Αηδονιδης και Ταουσιανης

Έχουν βγει για ζέσταμα οι δύο ομάδες

Θυμίζουμε πως σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει ημίωρη παράταση και εάν και εκεί δεν υπάρχει νικητής θα έχουμε την ψυχοθφορα διαδικασία των πέναλτι

Γκολ 5-0

Βαρια ήττα για την ομάδα μας που σίγουρα  δεν την ενδιέφερε ο θεσμός... αλλά παράλληλα θα πρέπει να ξεχάσει όσο πιο γρήγορα γίνεται το σημερινό αποτέλεσμα