Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

Î‘ποτέλεσμα εικόνας για τον edessaikos

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΕΛΑΣΣΟΝΑ 1-1

Δεύτερη ισοπαλία για τους Πράσινους με σκορ 1-1.

Ο Εδεσσαικος στην επιστροφή του στο Φόρης Γεντζής δεν κατάφερε να νικήσει την Ελασσόνα εαν και προηγήθηκε στο σκορ και ήρθε ισόπαλος με 1-1

Το 1-0 διαμορφώθηκε στο 44ο λεπτό μετά από σέντρα του Πελτεκη και κεφαλιά του Σαμαρά.

Νωρίτερα και μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Κυζιριδης είχε δοκάρι, ενώ στο 35ο λεπτό ο Εδεσσαικος έχασε την ευκαιρία να ανοίξει νωρίτερα το σκορ όταν το πέναλτι που κέρδισε ο Καραγιάννης, αστόχησε ο Κυζιριδης στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελασσόνα πίεσε έχοντας δοκάρι σε πίσω γύρισμα κεφαλιά του Cani, ενώ στο 65ο λεπτό ο Ματουλας ισοφάρισε σε 1-1, όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για τον Εδεσσαικο ο τεχνικός Αλέκος Κουρτογλου ξεκίνησε με τους Ηλιόπουλο, Πελτεκη, Πρετσι, Μωυσιδη, Μαγγιζη,Κεσιδη Ξανθοπουλο, Κυζιριδη, Cani,, Καραγιάννη και Σαμαρά.

Ως αλλαγές έπαιξαν οι Ιωάννου, Παρασιδης και Μισκος στις θέσεις των Cani, Ξανθοπουλο και Καραγιάννη