ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΨΑΛΟΥ
ΩΡΑ 15:30

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Σε λίγη ώρα από τώρα η ομάδα μας δίνει έναν ακόμα σημαντικό αγώνα κόντρα στον Όλυμπο Αψάλου.

Πρόκειται για τον δεύτερο ημιτελικό κυπέλλου

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αψάλου και θα ξεκινήσει στις 15:30

To πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 1-0 για τον Εδεσσαικό με goal του Βαγγέλη Μεταξά στο 90ο λεπτό.

Με πρωτοβουλία του Λάζου Τσελεπή η ομάδα γευμάτισε πριν τον αγώνα στο εστιατόρειο Κοσμάς

H διοίκηση των Πρασίνων ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη Γρηγόρη Αιναλίδη και του εύχεται καλές δουλειές

'Εχει φτάσει η αποστολή στην 'Αψαλο με την ομάδα να πραγματοποιεί το καθιερωμένο ζέσταμα αυτή την στιγμή.

O Εδεσσαικος θα ξεκινήσει το παιχνίδι με τους
Βολτση,Παπαηλια,Ουζουνη,Παπουλιδη,Κιορτση,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Καρτζιο,Μεταξά,Ρετζια και Τσιρλιδη.

Στο πάγκο έμειναν οι Αποστόλου,Βλαδοβιτης,Προυντσης,Κουμπους,Πουπης,Μπάρμπας και Λαφαζανιδης
Το παιχνίδι ξεκίνησε

Έχουμε φτάσει στο 15 λεπτό χωρίς καμία ιδιαίτερη φάση και για τις δύο ομάδες

Γκοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 25 λεπτό με τον Στέλιο Ρετζια ο οποίος πλασάρει ιδανικά τον Καραισαριδη γράφοντας το 0-1
Πέναλτι για τον Όλυμπο το οποίο το κερδίζει ο Μουζακι από τον Παπαηλια

Γκολ 1-1
Ισοφαρίζει η Αψαλος με τον Σπανιδη στο 35 λεπτό,εάν και Ο Βολτσης έπεσε από την σωστή μεριά

Λήξη ημιχρόνου
Ολυμπος-Εδεσσαικος 1-1

Με μια αλλαγή για την ομάδα μας ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.
Μπαίνει ο Λαφα στην θέση του Μεταξά.

Καλή στιγμή για τον Εδεσσαικο στο 49 λεπτό.Η κεφαλιά του Καρτζιου λίγο άουτ

Γκοοοοοοοοοοοοολ 1-2
Ο Γιώργος Καρτζιος μετά από όμορφη πασά του Λαφα σκοράρει με υποδειγματικό πλασέ κάνοντας στο 56 λεπτό το 1-2

Δεύτερη αλλαγη.Στο παιχνίδι περνάει ο Προυντσης στην θέση του Ρετζια.

Μεγάλη ευκαιρία στο 60 λεπτό με τον Τσιρλιδη να χάνει το τετ τα τετ

Στον άλλο ημιτελικό
Μ.Αλέξανδρος Πέλλας-Δ. Εξαπλατανου 1-1

Κόκκινη στον Όλυμπο με δεύτερη κίτρινη στον Σπανιδη.

70ο λεπτό της συνάντησης,παραμένει το 1-2

Κλείνουν οι αλλαγές με τον Μπάρμπα να περνάει στην θέση του Παπαγεωργίου.

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ 1-3
Ωραία συνεργασία Μπάρμπα-Καράμπελα-Τσιρλιδη με τον τελευταίο να διαμορφώνει από κοντά το 1-3

82 λεπτό Νέα καλή φάση για τον Εδεσσαικο

Πολύ καλή απόκρουση του Βολτση στο 84 λεπτό

Τρομερό σουτ του Λαφα,εξαιρετική και η απόκρουση του τερματοφύλακα στο 88 λεπτό.

Λήξη αγώνα
Τελικό σκορ
Όλυμπος Αψαλου-Εδεσσαικος 1-3

Μ.Αλεξανδρος Πελλας-Δόξα Εξαπλατανου 1-2

Στον τελικό μετά από 6 χρόνια ο Εδεσσαικος απέναντι στην Πέλλα.

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε.Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο.