Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΜΙΚΤΗΣ

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η μικτή του Νομού καθώς στην πρεμιέρα του Roma Caput Mundi που συμμετέχει επιβλήθηκε της Λάτσιο με σκορ 3-1.Στο αρχικό σχήμα του Σάκη Τσελεπή συμμετείχαν ως βασικοί και οι 5 ποδοσφαιριστές της ομάδας μας αφήνοντας άριστες εντυπώσεις.Η μικτή μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να κυριαρχήσει πλήρως από το πρώτο ημίχρονο όπου και πέτυχε 2 τέρματα με τον Κατσαμακτση της Πέλλας στο 28 λεπτό και στο 38 αντίστοιχα.Το 3-0 έγινε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου με κεφαλιά του Χαραβιτιδη από την Αναγέννηση.Η Λατσιο το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 63 λεπτό σε 3-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.