1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α΄ΦΑΣΗΣ
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού και όχι μόνο

Σε λίγα λεπτά από τώρα θα ξεκινήσει ο αγώνας μεταξύ της ομάδας και του Όλυμπου Αψάλου

Το παιχνίδι διεξάγεται στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του κυπέλλου

Για την ιστορία οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και πέρσυ στον ημιτελικό του θεσμού όπου ο Εδεσσαικός είχε επιβληθεί και στα δύο παιχνίδια με σκορ 1-0 και 1-3 αντίστοιχα

Με τις μπλε εμφανίσεις θα αγωνιστεί ο Εδεσσαικός στο σημερινό παιχνίδι

Στο αρχικό σχήμα ο Ηλίας Σαπάνης ξεκινάει με τους :
Βόλτση,Μπουράκη,Ουζούνη,Τσιτσάγκα,Τζατζανά,Κούμπους,Σφέτκος,Ιωσηφίδης,Καράμπελας,Προύντσης και Ρέτζια

Αναπληρωματικοί θα είναι οι :Ταουσιάνης,Σκαθαρούδης,Φωτιάς,Παπαγεωργίου Μ.,Κιόρτσης,Κάρτζιος και Καρακάσογλου

Ολα έτοιμα για να ξεκινησει ο αγώνας.

Πρωτη καλη στιγμη για τον Όλυμπο στο 5 λεπτο.Διαγώνιο σουτ αουτ

10 λεπτο Γκοοολ 1-0 Ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ με δυνατο σουτ του Ρετζια μετα απο ωραια συνεργασία Προυντση και Καράμπελα

20 λεπτο Επιθετικος μονολογος των Πρασινων.Δυο ακομα καλες στιγμες για γκολ.

21λεπτο Φοβερο γκολ απο τον Μπουρακη που κεραυνοβολει τον Καραισαριδη στελνοντας την μπαλα στο παραθυράκι της εστιας του.

58 λεπτό Καλή κεφαλιά του Τζατζανά λίγο άουτ

59 λεπτό.Φοβερή προσωπική ενέργεια του Καράμπελα με τελικό αποδέκτη τον Κούμπους το πλασέ του οποίου γλείφει το δοκάρι

63 λεπτό Γκοοολλ 3-0.Αψόγη συνεργασία και με πνεύμα ομαδικότητας ο Μπουράκης δίνει έτοιμο γκολ στον Καράμπελα όπου γράφει το 3-0

Αλλαγη Βγαίνει ο Ρέτζια και περνάει ο Καρακάσογλου

65 λεπτό Γκοοολ 4-0 Και πάλι από τον Καράμπελα με πολύ όμορφη ατομική ενέργεια

80 λεπτό Αλλαγή .Στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Φωτιάς στην θέση του Τσιτσάγκα

90 λεπτό Γκοολ 5-0 Ο Λάζαρος Φωτιάς με κεφαλιά πετυχαίνει ένα ακόμα γκολ για την ομάδα μας μετά από σέντρα ακριβείας του Καρακάσογλου.