Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικοσ
ΝΕΑ ΤΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ
ΗΤΤΑ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Μεγάλα ονόματα από το παρελθόν των ΠΑΟΚ, Ηρακλή, Εδεσσαϊκού και Νεάπολης στήριξαν έχθες το απόγευμα στην Νεάπολη, τον 7χρονο Παναγιώτη που πάσχει από λευχαιμία.Το τουρνουά αγάπης διοργανώσε η ομάδα ποδοσφαίρου των Βετεράνων Νεάπολης Θεσσαλονίκης σε συνεργασία με το τοπικό συμβουλιο της Νεάπολης.Στόχος του τουρνουά ήταν τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν να ενισχύσουν την προσπάθεια του μικρού Παναγιώτη, μαθητή του 7ου Δημοτικου Νεάπολης ο οποίος πάσχει από λευχαιμία και δίνει μάχη για τη ζωή του.Οι πολίτες αγκάλιασαν και στηρίξαν την προσπάθεια αυτή με τον φίλαθλο κόσμο να απολαμβάνει από κοντά μεγάλες δόξες του παρελθόνοτος

Στον ημιτελικό ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ- ΠΑΟΚ  ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στην κανονική διάρκεια του αγώνα.Τα γκολ μπήκαν στο πρωτο ημίχρονο.Προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ με τον Λεοντιαδη και ισοφάρισε ο Καστανιώτης με μακρινό σουτ.Ο ιδιος παίκτης έχασε πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο καθώς εστειλε την μπαλα άουτ.Στην διαδικασία των πέναλτι ο ΠΑΟΚ ηταν πιο τυχερός επικρατώντας τελικά με σκορ 2-1.Για τον Εδεσσαικό αστόχησαν οι Κουτσουρές και Πασσαλής ενώ ευστόχησε ο Καστανιώτης.Για τον ΠΑΟΚ αστόχησε ο Λεοντιάδης και ευστόχησαν οι Ιορδανίδης και Γεωργιάδης

Με την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι:
Σταφίδας,Παυλίδης,Χαραλάμπους,Σεξτος,Κλειτσινικος(Τσαντηριδης),Πασσαλης,Τσοπτσης,Κουτσουρες,Καστανιώτης,Γκιλης και Πετκος

Με τον ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν οι Λεοντιαδης Λαγωνιδης,Τουρσουνίδης,Γεωργιάδης ΓΧ,Μπορμπόκης,Ορφανός,Μαλιούφας,Μήτογλου,Αλεξανδρίδης,Ιορδανίδης κ.α

Στον άλλο ημιτελικό ο Ηρακλής κέρδισε την Νεάπολη 3-0
Την Τετάρτη το βράδυ στις 8 το κανάλι europe1 θα δείξει στιγμιότυπα απο τους αγώνες