Μαζί και φέτος για να παρακολουθούμε σε live μετάδοση τους αγωνές της αγαπημένης μας ομάδας

Σήμερα ο Εδεσσαικος θα αντειμετωπίσει τον Θερμαικό στο Φόρης Γεντζής για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 17.00

Σε ένα θεσμό που έχει να αγωνιστεί ακριβώς 20 χρόνια...

Τελευταία φορά ήταν την περίοδο 1999-2000 με τον Εδεσσαικο να συμμετέχει στον 7ο όμιλο αντιμετωπίζοντας Ολυμπιακό,ΠΑΣ Γιάννενα,Ξάνθη,Νάουσα και Απόλλων Κρύας Βρύσης με τους Πειραιώτες και τους Γιαννιώτες να πέρνουν την πρόκριση για την φάση των 16'

Για τους Πράσινους θα είναι το πρώτο παιχνίδι μπροστά στο κοινό τους ,που αναμένεται παρά την ζέστη να έρθουν μαζικά στο γήπεδο.

Με την ολοκλήρωση της χθεσινής πρωινής προπόνησης ανακοινώθηκε από τον τεχνικό των Πρασίνων Πάρη Ζουμπούλη και η αποστολή για την αναμέτρηση με τους 18 ποδοσφαιριστές να είναι οι:
Βασιλειάδης,Βαλαβάνης,Αβραμίδης,Χαραβητίδης,Κιόρτσης,Μαυρόπουλος,Λατίφυ,Παπαδημητρίου,Πούπης,Τούφας,Πασσαλής,Παπουτσίδης,Φουντούλης,Τσελεπής,Παντελίδης,Σφέτκος,Καραδήμος και Πέτκος

Εκτός έμειναν οι άλλοι δύο τερματοφύλακες Αποστόλου,Παπαγεωργίου ,οι στρατευμένοι Μεταξάς,Ιωσηφίδης,ο Υψηλός που δεν έχει δικαιώμα συμμετοχής,ο Κασαπίδης που δεν ξεπέρασε τις μικροενοχολήσεις καθώς και οι Καρακούτης,Σίσκος,Αναστασιαδής και Χυσελάρι.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ.Πολυχρονίου Βασίλης με βοηθούς τους κ.Πρεσπάρη και Τριανταφυλλίδη όλοι του Συνδέσμου Καστοριάς.Παρατηρητής ορίστηκε ο κ.Παναγιώτης Συμεωνίδης από την Κατερίνη.Ένας διαιτητής που δεν ξυπνά και τις καλύτερες αναμνήσεις στους Πράσινους καθώς ήταν ο ρέφερυ που είχε ακυρώσει το goal του Μεταξά στις καθυστερήσεις της περσινής αναμέτρησης της ομάδας μας κόντρα στα Κουφάλια.

Εχουν συγκεντρώθεί αυτή την ώρα οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ενώ έχει φτάσει και η αποστολή του Θερμαικού

Ο Πάρης Ζουμπουλης ξεκινάει με τους:
Βασιλειάδη,Μαυροπουλο.Κιορτση,Αβραμίδη,Χαραβητιδη,Πουπη,Τούφα.Παπουτσιδη,Σφετκο,Παντελή Και Καραδημο

Ολοκληρώθηκε το ζεσταμα

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

15ο λεπτό παραμένει το 0-0.

Σωτηρία απόκρουση του Βασιλειάδη σε τετ α τετ  στο 20ο λεπτό.

1-0 για τον Εδεσσαϊκό στο 24ο λεπτό με κοντινό σουτ του Παντελιδη.

Σουτ του Παντελιδη στο 35ο λεπτό περνάει ψηλά άουτ.

Κεφάλια του Παπουτσιδη μετά από σέντρα του Κιορτση στο 45ο λεπτό αποκρούει ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Λήξη ημιχρόνου. 1-0 ο Εδεσσαικος.

Έναρξη β ημιχρόνου.

Σουτ του Καραδήμου στο 49ο λεπτό μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

Πρώτη αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό στο 65ο λεπτό. Πασσαλής αντί Σφετκου.

1-1. Γκολ για το Θερμαϊκό με μακρινό σουτ.
Στο 70ο λεπτό.

1-2 στο 75ο λεπτό. Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα κοντραρει στο τείχος και καταλήγει στα δίχτυα.

Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσιδη στο 85ο λεπτό.

Σουτ του Καραδήμου στο 88ο λεπτό περνάει άουτ.

Λήξη αγώνα. Τελικό σκορ 1-2.