Image result for edessaikos
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΝΑΟΥΣΑ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ (live)

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Βρισκόμαστε στην γειτονική Νάουσα όπου σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες

Για τον Εδεσσαικο ο τεχνικός Πάρης Ζουμπουλης θα ξεκίνησε  με τους :
Βασιλειάδη,Λατιφυ,Κιορτση,Αβραμίδη,Χαραβητιδη,Πουπη,Τούφα,Παπουτσιδη,Παντελιδη,Σφετκο και Καραδημο .

Το παιχνίδι ξεκίνησε

10o λεπτό της αναμέτρησης
Οι Πράσινοι απείλησαν με 2 στατικές φασεις με τον Τούφα και με μια πολύ καλή σέντρα του Κιορτση προς τον Σφετκο.

13ο ο Καραδημος σούταρε διαγώνια κέρδισε το κόρνερ

Έχει την κατοχή της μπάλας ο Εδεσσαικος που προσπαθεί κυρίως από τα άκρα να δημιουργήσει επικίνδυνες προϋποθέσεις

31ο λεπτό του αγώνα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Πουπη μετά από ωραία συνεργασία λίγο άουτ

38ο Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τούφα λίγο άουτ

41ο Γκολ 0-1 ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ με τον Γιώργο Καραδημο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Κιορτση.

Ημίχρονο
Νάουσα-Εδεσσαικος 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή τερματοφύλακα ,αποχωρησε ο Βασιλειάδης και την θέση του πήρε ο Βαλαβανης