ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Βρισκόμαστε στην 22η αγωνιστική, με τον Εδεσσαϊκό να ταξιδεύει στα Γιαννιτσά για να αντιμετωπίσει την Αναγέννηση.

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 7η θέση με 31 βαθμούς έναντι της Αναγέννησης που είναι 2η,έχοντας 41 βαθμούς.

Φρούριο η έδρα των Γιαννιτσών καθώς σε 11 αναμετρήσεις μέτρα 10 νίκες και 1 ισοπαλία!!!

Μάλιστα στα 10 από τα 11 παιχνίδια η  αμυντική λειτουργία των μπλε λειτούργησε άριστα χωρίς να παραβιαστεί η εστία του έμπειρου goalkeeper Τολιου.

Για την ακρίβεια η Αναγέννηση έχει εκμεταλλευτει πλήρως την έδρα της έχοντας συντελεστή τερμάτων 21-1

Τα προβλήματα δεν λείπουν και σήμερα για τους Πεχλιβανη - Δαρδανελιωτη καθώς εκτός αποστολής πέρα του Παντελίδη έμεινε ο Γιώργος Μυλωνάς λόγω ίωσης και υψηλού πυρετού,ο Παναγιώτης Μάνιος λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και οι τιμωρημένοι Χαραβητίδης και Τσολακίδης.

Στις 12:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Αναλυτικά το τεχνικό δίδυμο συμπεριέλαβε στην αποστολή τους εξής :

Βασιλειάδη,Παπαγεωργίου, Μαυρόπουλο,Κασαπίδη, Κιόρτση, Πούπη, Μωυσίδη, Αβραμίδη, Τούφα, Πασσαλή,Τσελεπη, Καρατζάογλου,Ελευθεριάδη, Παπουτσίδη,Μεταξά, Πέτκο, Καραδήμο και Φουδούλη

Με την βαθμολογία μετά από 21 αγωνιστικές να έχει διαμορφωθεί ως εξής

Από την Θεσσαλονίκη ή τριπλέτα των διαιτητών. Διαιτητής ορίστηκε ο κ. Μιχουλιας με βοηθούς τους Μποζατζίδη και Μιχτατιδη

Θέλοντας και μη στις μνήμες όλων γυρίζει το ματς με τον Κιλκισιακο, την πρώτη χρονιά στην Γ Εθνική όπου με τις διαιτητικές αποφάσεις του ο κ. Μιχουλιας είχε ξεσηκώσει το φίλαθλο κόσμο του Εδεσσαϊκού

Στο πρώτο ματς του πρώτου γύρου στην Έδεσσα οι δύο είχαν έρθει ισόπαλες με 1-1
Ας θυμιθουμε τις φάσεις και τα goal

Ενώ την περσινή σεζόν η ομάδα μας είχε επικρατήσει μέσα στην έδρα των Γιαννιτσών με το εκκωφαντικό 1-4

Έφτασε η αποστολή του Εδεσσαικου

Για τον Εδεσσαϊκό θα ξεκινήσουν οι:
Βασιλειάδη, Κασαπίδη, Κιόρτση, Μωυσίδη,Πούπη, Πασσαλή, Καρατζάογλου, Τούφα, Μεταξά, Παπουτζίδη και Καραδήμο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1

Ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή του Τάσου Παπουτσίδη

30ο λεπτό πρώτη καλη στιγμή για την Αναγέννηση μετά από κόρνερ κε κεφαλιά με την μπάλα να περνάει αουτ

37ο λεπτό ωραία συνεργασία για τους Πράσινους σουτ του Μεταξά μέσα από την περιοχή στα χέρια του Τολιου

39ο απίστευτη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό σέντρα ξυράφι του Κασαπιδη με την μια ο Καραδήμος με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι

41ο λεπτό σουτ του Γκαρακλιδη αουτ

45ο λεπτο ο Παπουτσίδης έστρωσε στον Καραδήμο αλλά ο Τολιος πρόλαβε την έξοδο και μπλόκαρε την μπάλα

Kιτρινη κάρτα στον Μωυσίδη

Λήξη ημιχρόνου
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

46ο λεπτο ωραία μπαλιά του Πασσαλή στον Μεταξά θα κερδίσει το κορνερ

50ο λεπτό στην αντεπίθεση ο Εδεσσαϊκός με τον Παπουτσίδη να σπάει στον Μεταξά αλλά ο Τολιος με νέα έξοδο τον πρόλαβε

Πρωτη αλλαγή για την ομάδα στο 57ο λεπτό
Θα περάσει ο Μαυρόπουλος στην θέση του Κασαπιδη

64ο λεπτό σουτ για την Αναγέννηση αουτ

70o λεπτό σουτ για την Αναγέννηση στα χέρια του Βασιλειάδη η μπάλα

73ο λεπτό διαγώνια σέντρα του Κιόρτση παραλίγο αυτογκόλ, κορνερ για τον Εδεσσαϊκό

Αλλαγή για την ομάδα μας
Θα περάσει ο Πέτκος στην θέση του Παπουτζίδη

ΔΟΚΆΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΔΕΣΣΑΪΚΌ
Ο Καρατζάογλου έκλεψε την μπάλα βγήκε μόνος με τον Τολιο πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι
Τεράστια ευκαιρία,... ΚΡΊΜΑ

80ο λεπτό 3η αλλαγή θα περάσει ο Τσελεπης στην θέση του Καραδήμου

84ο λεπτό μεγάλη απόκρουση του Βασιλειάδη σε απευθείας εκτέλεση φαουλ του Σουκια

Αναγ. Γιαννιτσών - Εδεσσαϊκός 1-2

Τεράστια νίκη για τον Εδεσσαϊκό αντρίκια και παλικαρίσια που σκαρφαλώνει στην 5η θεση φτάνοντας τους 34 βαθμούς