ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ "ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Σε λίγη ώρα από τώρα θα ξεκινήσει ο μεγάλος προημιτελικός αγώνας ανάμεσα στην ομάδα μας και τον Αλμωπο

Λίγο νωρίτερα πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Επς Πέλλας και η κλήρωση της επόμενης φάσης

Ο νικητής της σημερινής αναμέτρησης θα αντειμετωπίσει εκτός έδρας σε αγώνα πάλι νοκ-άουτ τον Εθνικό Γιαννιτσών

Ο άλλος ημιτελικός είναι Άρης Νησίου-Ακρίτας Σωσσάνδρας

Με αρκετές απουσίες αναμένεται να παραταχθούν σήμερα και οι δύο ομάδες

Γενική είσοδος 5 ευρώ αποφάσισε η διοικήση των Πρασίνων και οχι 10 όπως στο πρωτάθλημα που ορίζεται από την ΕΠΟ

Στο ημίχρονο το αγώνα θα πραγματοποιηθεί και η μεγάλη κλήρωση με δώρο ενα ποδήλατο προσφορά του ΜΟΤΟ ΓΙΟΥΡΟΣ
Για αυτό τον λόγο εχει στηθεί και ειδικό stand με το λαχνό να στοιχίζει 5 euro και φυσικά να αφορά την οικονομική ενίσχυση του συλλόγου

Η κλήρωση θα γίνει στο ημίχρονο του αγώνα

Το παρόν σήμερα θα δώσει και η ακαδημία.

Οι μικροί τριαινοφοροι θα βρεθούν στις κερκίδες του "Φορης Γεντζης" και θα βοηθήσουν με την παρουσία τους τους ποδοσφαιριστές της πρώτης ομάδας να φτάσουν στην πρόκριση στην επόμενη φάση!

Οι αθλητές της ακαδημίας θα προσέλθουν με τις φόρμες αποστολής της ομάδας και θα καθίσουν όλοι μαζί με την συνοδεία των προπονητών τους.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

Ο Εδεσσαϊκός ξεκινάει με τους Βασιλειάδη, Κασαπιδη, Κιορτση, Μωυσιδη, Χαραβητιδη, Πουπη, Πασσαλη, Τούφα, Παπουτσιδη, Μανιο και Μεταξά.

Οριζόντιο δοκάρι στο 5' για τον Αλμωπο μετά από κοντινή προβολή.

Κίτρινη κάρτα στον Πουπη στο 10'.

Απόκρουση Βασιλειάδη σε διαγώνιο σουτ στο 20ο λεπτό.

22o λεπτό κεφαλιά του Κασαπίδη σε κόρνερ ο Καραγιαννίδης

25o λεπτό σουτ του Μάνιου στα χέρια του τερατοφύλακα η μπάλα

38ο λεπτό μεγάλη απόκρουση του Βασιλειάδη σε τετ τα τετ του Ασλαμπάλογλου

Ασυνεννοησία στην άμυνα του Εδεσσαϊκού στο 45ο λεπτό θα επωφεληθεί ο αντίπαλος επιθετικός το σουτ του οποίου θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βασιλειάδης.

Λήξη ημιχρόνου
Εδεσσαϊκός-Αλμωπός 0-0

Έναρξη β ημιχρόνου.

Εν τω  μεταξύ πραγματοποιήθηκε στην ανάπαυλα του αγώνα και η κλήρωση για το ποδήλατο προσφορά του ΜΟΤΟ ΓΙΟΥΡΟΣ

Ο λαχνός που κερδίχει είναι το 249

54ο λεπτό σουτ του Πούπη στα χέρια του Καραγιαννίδη η μπάλα

Πιο δραστήριος και κινητικός ο Εδεσσαικός στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

Ολιγόλεπτη διακοπή για ξεκούραση

Ξεκίνησε η παράταση με μια αλλαγή για τον Εδεσσαϊκο. Μαυρόπουλος αντί Κασαπιδη.

98ο λεπτό αλλαγή θα αποχωρήσει ο Τούφας και στην θέση του θα περάσει ο Τσελέπης

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

Γκολ 0-1 για τον Αλμωπό που ανοίγει το σκορ στο 113ο λεπτό
Κακή εξέλιξη για τους Πράσινους
Μετά από πλάγιο ο Τζημογιάννης έπιασε την κεφαλιά και  Μαγγίζης έκανε από κοντά το 0-1

114ο λεπτό κόρνερ για τον Εδεσσαικό η μπάλα θα περάσει απ΄όλους

Θα περάσει και ο Πέτκος στην θέση του Μεταξά

Ολα δείχνουν πως η ομάδα μας θα αποκλειστεί από την συνέχεια του θεσμού

Με το βάρος πλέον να πέφτει στο πρωτάθλημα όπου την Κυριακή ο Εδεσσαϊκός υποδέχεται την Θύελλα Σαρακηνών

118ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει ο Εδεσσαϊκός με το Πέτκο , ο Καραγιαννίδης θα σώσει τον Αλμωπό