Οι 18 ποδοσφαιριστές που έχει στην διάθεσή του ο τεχνικός των Πρασίνων Πέτρος Πεχλιβανης είναι οι:
Βασιλειάδης, Παπαγεωργίου, Μαυρόπουλος, Κασαπίδης, Μωυσίδης, Χαραβητίδης,Αβραμίδης, Πασσαλής, Τούφας, Πούπης, Τσελεπης, Ελευθεριάδης, Παπουτζίδης, Μεταξάς, Τσολακίδης, Καραδήμος, Μυλωνάς και Μάνιος

Στους 35 βαθμούς ο Εδεσσαϊκός που θέλει το τρίποντο για να είναι στο +6 από την ζώνη υποβιβασμού

Βασιλειάδη, Μαυρόπουλο, Κασαπίδη, Μωυσίδη, Αβραμίδη, Πασσαλή, Τούφα, Πούπη, Μάνιος, Παπουτζίδης και Μεταξάς

Όλα έτοιμα για την σεντρα

Ο αγώνας ξεκινησε

Έχει μπει καλά ο Εδεσσαϊκός που έχει κερδίσει ήδη 2 κορνερ
.
6ο λεπτο πρωτη πολυ καλη στιγμή για τον Εδεσσαϊκό σέντρα του Μαυρόπουλου κεφαλιά του Παπουτσίδη λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα

Υπάρχει έντονος εκνευρισμός στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα οι Πράσινοι να μην μπορούν να δημιουργήσουν τις φάσεις που θα μπορέσουν για να έρθει το goal

Kιτρινη στον Τούφα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1

Στο 30ο ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με ψύχραιμο πλασέ του Τούφα

Ήταν μια εξαιρετική επίθεση που ξεκίνησε από τα πόδια του Πασσαλή που άλλαξε στον Μαυρόπουλο έστρωσε στον Μάνιο έκανε την σέντρα και ο Τούφας έγραψε το 0-1

32ο λεπτό σε καλό σημείο φαουλ για τον Εδεσσαϊκό, στην εκτέλεση ο Μάνιος η μπάλα στο τείχος

34ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία σουτ του Μανιου δύσκολη απόκρουση του τερματοφυλακα σε κορνερ

39ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φαουλ του Τούφα στα χέρια του τερματοφυλακα η μπάλα.

41ο λεπτό κάθετη μπαλιά του Πασσαλή στον Μεταξά δεν είναι offside θα τον προλαβει όμως με έξοδο ο τερματοφυλακας

44ο λεπτό πρώτη καλή στιγμή για την Αστραπή σε εκτέλεση φαουλ η κεφαλιά θα περάσει αουτ

Ημίχρονο στην Μεσοποταμία
Αστραπή - Εδεσσαϊκός 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, δεν έχουμε αλλαγές

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2

Στο 46ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός διπλασιάζει τα τέρματα με φοβερό γκολ του Μανιου
Απίστευτο σε ομορφιά και εκτέλεση γκολ

Ήταν μια κάθετη μπαλιά του Πασσαλή στον Μεταξα ο αντίπαλος goalkeeper τον πρόλαβε διωχνωντας με κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Μάνιο και αυτός από τα 25 μέτρα και βάλε κρέμασε τον αντίπαλο τετματοφυλακα κάνοντας το 0-2

50ο λεπτό δύσκολη απόκρουση του Βασιλειάδη σε κορνερ

51ο λεπτό στην αντεπίθεση ο Εδεσσαϊκός 3 με 2 σουτ του Κασαπιδη δύσκολη απόκρουση σε κορνερ

52ο σουτ του Παπουτσίδης σουτ

53ο λεπτό νέα καλή στιγμή κάθετη του Μανιου στον Μεταξά, λαθος του τερματοφυλακα η μπάλα λίγο σε αουτ

Με απευθείας εκτέλεση φαουλ του Παπουτσίδη

Θα περάσει και ο Ελευθεριάδης που θα κάνει το ντεμπούτο του στην θέση του Παπουτσίδη