ΩΡΑ 15:00

Kαλήμερα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Κυριακή 19 Νοεμβρίου σήμερα και έχουμε φτάσει αισίως στην 10η αγωνιστική του φετινού μαραθωνίου.

Ο Εδεσσαικός στις 15:00 στο Φόρης Γεντζής αντιμετωπίζει τον Κιλκισιακό.

Η ομάδα μας όπου την προηγούμενη αγωνιστική έκανε το ρεπό της βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας ισόβαθμη με την Καρίτσα με 8 βαθμούς.

Από την άλλη ο Κιλκισιακός βρίσκεται στην 14η με 4 βαθμούς

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ.Μιχούλιας Μιχαήλ που είχε ξανασφυρίξει την ομάδα μας κόντρα στον Μ.Αλέξανδρο Τρικάλων με βοηθούς τους κυρίους Κουφό Αλέξανδρο (ήταν ο απέναντι βοηθός στο παιχνίδι με τον Αλμωπό και Κωνσταντιν Αλέξανδρο του Συνδέσμου Μακεδονίας

Ηλιόλουστος ο καιρός στην 'Εδεσσα με την θερμοκρασία την ώρα του αγώνα σύμφωνα με την μετεωρολογική υπηρεσία να αγγίζει τους 12 βαθμούς.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού ενώ πριν από λίγο έφτασε και η αποστολή του Κιλκισιακού.

Στα αποδυτήρια αυτή την στιγμή παίκτες και των δύο ομάδων.

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Ηλίας Σαπάνης θα ξεκινήσει με τους Βόλτση,Αβραμίδη,Χαραβητίδη,Κούμπους,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Γολιδόπουλο,Ταουσιάνη,Σκαθαρούδη και Καρακούτη.

Αναπληρωματικοί είναι οι : Μπουράκης,Ιωσηφίδης,Βλαδοβίτης,Παπουρτζής,Προύντσης,Σφέτκος και Πούπης

Για τον Κιλκισιακό ο Μάκης Κατσαβάκης ξεκινάει με τους :
Κολιοφούκα,Δρόσο,Ραφαηλίδη,Παλάσκα,Ματετζίδη,Δοξάκη,Μπελίτσα,Καρασίμο,Παπαδημητρίου,Μοσχάκη και Καθάριο.

Στον πάγκο είναι οι : Παπουρτσής,Κουραλίδης,Νικολαίδης,Ιωαννίδης,Ρετσίνας,Τοπαλίδης και Πιπερτζής

Τιμητική πλακέτα θα απονεμεθεί στον προπονητή του Κιλκισιακού Μάκη Κατσαβάκη για την προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και τον Εδεσσαικό.Την βράβευση θα κάνει ο Πρόεδρος της ομάδας μας Πέτρος Πασσαλής.

Πριν από την σέντρα θα κρατηθεί ενός λεπτόυ σιγή για τα θύματα της Δυτικής Αττικής

Βγήκαν για ζέσταμα οι ομάδες

Ολοκληρωθηκε η προθέρμανση

Ολα έτοιμα για την σέντρα

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Εχει μπει δυνατα ο Εδεσσαικος που έχει ηδη κερδίσει 3 κορνερ στα πρώτα πεντε λεπτά

5 λεπτο καλό σουτ του Καράμπελα μπλοκαρει ο Κολιοφουκας

Παίζουμε ενα τέταρτο με το 0-0 να παραμένει

Καλη στιγμη σε κεφαλιά του Χαραβητιδη μετα απο κορνερ του Καραμπελα,αποκρουσε δυσκολα ο τερματοφυλακας

Φαουλ απο τα πλαγια για τον Εδεσσαικο,ωραια η κομπίνα του Σταθη ομως καταλήγει αουτ.

Τεράστια ευκαιρία για το 1-0,σεντρα του Σκαθαρουδη κεφαλιά του Γολιδοπουλου αλλά ο Κολιοφουκας πραγματοποιει την απόκρουση του μεχρι στιγμης στο 22 λεπτο.

Σουτ του Γολιδοπουλου αουτ

Σουτ από την μικρή περιοχή του Καρακούτη η μπάλα σταματάει στο χέρι του αμυντικού,δεν σφυρίζει το πέναλτι ο ρεφερυ...

Γκολ 0-1 ο Κιλκισιακος .χωρις φαση τρωμε γκολ.Μετα απο ανυπαρκτο φαουλ στο κεντρο ο Κιλκισιακος ανοίγει το σκορ με κεφαλια στο 31 λεπτό

Οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού προσπαθουν να ξεπερασουν το σοκ

Ημίχρονο Εδεσσαικος - Κιλκισιακος 0-1
Πολυ καλυτερος ο Εδεσσαικος πληρωνει μια αδρανεια της στιγμης

Ξεκίνησε το δεύτερο

Νεα μεγαλη φάση σουτ του Παπαγεωργίου ακόμα μια απόκρουση του τερματοφύλακα

57 λεπτο κι αλλη μεγαλη ευκαιρία σουτ του Ταου μετα απο σεντρα του Σκαθα η μπαλα αουτ

Πρωτη αλλαγη Μπουρακης στην θεση του Γολιδοπουλου

Στο μισο γηπεδο ο Εδεσσαικος που πιεζει για την ισοφάριση

Σφετκος αντι Τζατζανα

Η πιεση συνεχίζεται

Δεν γινονται αυτα,δεν μπορεί να μην παρουμε τιποτσ απο αυτο το ματς

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
1-1 ισοφαρίζει ο Εδεσσαικος με καρφωτη κεφαλια του Καρακουτη μετα απο κορνερ του Καραμπελα στο 82 λεπτο

Τρομερη αποκρουση σε σουτ του Σκαθα

Νεο σουτ μέσα από την περιοχή από τον Μπουρακη μπαλα χτυπαει στο χερι αμυντικού,''παίζεται λέει ο διαιτητής συνεχίζεται η φάση σουτ του Σφέτκου η μπάλα στο δοκάρι...

Εδώ ο Μιχούλιας και ο α' βοηθός του Κουφός αρνούνται και πάλι το πέναλτυ !!!

Βράζει όλο το γήπεδο...

Λήξη
Τελικό αποτέλεσμα Εδεσσαικός-Κιλκισιακός 1-1

Μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες προς τους διαιτητές και πολλά χειροκροτήματα για τους ποδοσφαιριστές.Φοβερή εμφάνιση από τον Εδεσσαικό που δημιουργησε πολλές τελικες προσπάθειες και δικαιούταν την νίκη.