Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΝΕΑ ΤΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ

ΝΕΑΠΟΛΗ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΥ 2-5

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη εχθές στην Θεσσαλονίκη η ομάδα Βετεράνων του Εδεσσαικού πολύ καλύτερη επικράτησε δίκαια τους Βετεράνους της Νεάπολης.Η ομάδα του Εδεσσαικού έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με σκορ 3-0.Αποκορύφωμα των πρώτων σαραπέντε λεπτών το εξαιρετικό σε ομορφιά goal του Προέδρου της ομάδας μας Πέτρου Πασσαλή με σουτ έξω από την περιοχή.Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε η Νεάπολη μειώνοντας 4-2 όμως ο Εδεσσαικός στα τελευταια λεπτά και μετά από ιδανική αντεπίθεση διαμόρφωσε το τελικό 5-2.
Τα γκολ για την Έδεσσαικό πέτυχαν  Γκίλης(2) ,Πασσαλής, Τσόπτσης και Τσαντηρίδης,ενώ η αρχική σύνθεση της ομάδας ήταν :Σταφίδας,Γεωργιάδης,Παυλίδης Ρ.Πέτκος,Χαραλάμπους,Τσόπτσης,Κίτσος,Πασσαλής,Τσαντηρίδης,Γκίλης και Καστανιώτης