ΩΡΑ 15:00
ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού και όχι μόνο

Κυριακή 5 Νοεμβρίου σήμερα

Το edessaikos.gr θα βρίσκεται από νωρίς στις επάλξεις για να σας μεταφέρει όλα τα τελευταία νέα και φυσικά το λεπτό προς λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στον Αλμωπό στην Αριδαία

Το πρωί του Σαββάτου υπήρξε προπόνηση με τον τεχνικό των Πρασίνων αμέσως μετά να ανακοινώνει και την αποστολή

Στην αποστολή περιέλαβε 19 άτομα ενώ αξιοσημείωτο γεγονός αποτελεί και η επιστροφή του Βασίλη Πούπη.

Ηλιόλουστος με λίγα σύννεφα θα είναι ο καιρός κατά την διάρκεια του αγώνα με την θερμοκρασία να φτάνει στους 16 βαθμούς,σύμφωνα πάντα με την μετεορολογική υπηρεσία.

Στις 12:45 είναι το ραντεβού των ποδοσφαιριστών του Εδεσσαικού με την αποστολή να αναχωρεί στις 13:00

O Αλμωπός βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς έχοντας απολογισμό 2 νίκες και 4 ισοπαλίες με ενεργητικό τερμάτων (9-5)
Στην έδρα του μετρά 1 νίκη κόντρα στην Νάουσα με σκορ 3-1 και δύο ισοπαλίες με Λαγκαδά και Καμπανιακό με 1-1
Πρώτος σκόρερ της ομάδας τους είναι ο Χαρίσης με 3 goal

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ.Χανίδης Ιωάννης με βοηθούς τους κυρίους Τασιοπουλο Χρήστο και Κουφό Αλέξανδρο του Συνδέσμου Μακεδονίας

Υπενθυμίζουμε πως την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου υπάρχει εμβόλιμη αγωνιστική με τον Εδεσσαικό να αντιμετωπίζει στο Φόρης Γεντζής την ομάδα του Πιερικού σε ένα ντέρμπυ βγαλμένο από τα παλιά.

Τον σημερινό αγώνα θα παρακολουθήσει και ο επίτιμος πρόεδρος του Εδεσσαικού κ.Κωστής Σταυρόπουλος καθώς από την Παρασκεύη βρίσκεται στην πόλη της 'Εδεσσας.Μάλιστα εχθές το απόγευμα υπήρξε συνάντηση με τον πρόεδρο της ομάδας Πέτρο Πασσαλή όπου οι δύο ισχυροί άντρες της ομάδας συζήτησαν για αρκετή ώρα.

Συγκεντρωθηκε πριν απο λιγο  η αποστολή του Εδεσσαικου που βρίσκεται ήδη καθ οδον για την Αριδαια

Εφτασε ο Εδεσσαικος,με τους ποδοσφαιριστές να πατάνε για πρωτη φορά τον αγωνιστικό χώρο

Έχουμε ενδεκαδα

Ο Ηλιας Σαπανης ξεκινάει με τους
Βολτση,Ουζουνη,Χαραβητιδη,Κουμπους,Τζατζανα,Παπαγεωργιου,Προυντση,Κιορτση,Καραμπελα,Σκαθαρουδη και Καρακουτη

Μεγάλη ευκαιρία για τον Εδεσσαικο να ανοίξει το σκορ

Στο 30ο και μετα απο εκτέλεση κόρνερ του Καράμπελα ο Μεντι εκανε στραβοκλωτσια αναγκάζοντας τον Μενιο στην απόκρουση του αγώνα

Φτάσαμε στο 40ο λεπτο παντα στο 0-0.

Κακη εξέλιξη για την ομαδα μας ,ο Αλμωπος ανοίγει το σκορ στο 45ο λεπτο μετα απο αντεπιθεση

Κοκκινη καρτα στον Ουζουνη.Σε μια μονομαχία στο κέντρο ο Χανίδης τιμωρεί με κόκκινη τον Ουζούνη και με κίτρινη αντί κόκκινη τον Μεντί !!!

Σε δυο λεπτα μεσα γκρεμισαμε ολη την καλη εικονα του πρωτου ημιχρόνου

Ημιχρονο Αλμωπος-Εδεσσαικος 1-0

Ξεκίνησε το δευτερο

Εχει περασει ο Αβραμιδης στην θέση του Προυντση

Εαν και με 10 παικτες ο Εδεσσαικος παρουσιαζεται καλύτερος χωρις ομως να μπορει να απειλησει την εστια του Μενιου

Αλλαγη Περναει ο Μπουρακης στην θεση του Καρακουτη

Ολα για ολα απο τον Ηλια Σαπανη που βαζει μεσα και τους Ταουσιανη και Σφετκο στις θέσεις των Κουμπους και Καραμπελα.

Εχουμε μπει στις καθυστερήσεις
Το 1-0 παραμένει

Σέντρα σουτ από τα δεξιά του Ταουσιάνη η μπάλα λίγο άουτ

Ληξη αγώνα
Τελικο σκορ
Αλμωπος Αριδαίας-Εδεσσαικος 1-0

Δυστυχώς σε ενα παιχνιδι που δεν ημασταν χειρότεροι πληρωσαμε μια αδράνεια της στιγμης στην άμυνα και ηττηθήκαμε.
Παρόλα αυτά η ομάδα εδειξε μαχητικότητα και παλεψε ακόμα περισσότερο οταν εμεινε και με 10 παίκτες.Η ζωη ομως συνεχίζεται,δεν υπάρχει χρονος για δάκρυα,καθώς την Τετάρτη παίζουμε έναν τελικό κόντρα στον Πιερικό