ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού από την βροχερή 'Εδεσσα

Τον Πιερικό αντιμετωπίζει σήμερα η ομάδα μας στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Φόρης Γεντζής και θα ξεκινήσει στις 15:00

Το ατυχές παιχνίδι με τον Αλμωπό έχει περάσει στο παρελθόν για την ομάδα μας,που καλείτε σήμερα να αποδείξει την αξία της μέσα στο γήπεδο και να πετύχει την νίκη που τόσο πολύ χρειάζεται.

Ο Εδεσσαικός βρίσκεται στην 13η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς ενώ ο Πιερικός στην 7η με 10 βαθμούς

Οι δύο ομάδες έχουν πετύχει ισάριθμα τέρματα 7 στο σύνολο,ενώ στην άμυνα η ομάδα μας έχει δεχθεί 14 σε σχέση με τον Πιερικό που έχει δεχθεί 9.

Με νέο προπονητή έρχεται ο Πιερικός καθώς την προηγούμενη εβδομάδα ο κ.Καμπερίδης αντικατέστησε τον κ.Θεοδοσιάδη ο οποίος πήγε στον Απόλλων Λάρισας.

Στις 13:00 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών ενώ λίγα λεπτά αργότερα θα ανακοινωθεί και η αποστολή από τον Ηλία Σαπάνη.

Χρόνια Πολλά να ευχηθούμε και στους εορτάζοντες Μιχάλη Δαρδανελιώτη,'Αγγελο Κιόρτση και 'Αγγελο Γολιδόπουλο για την ονομαστική τους γιορτή.

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικού,σε λίγα λεπτά θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Ηλίας Σαπάνης θα ξεκινήσει με τους Βόλτση κάτω από τα δοκάρια,Αβραμίδη και Χαραβητίδη στόπερ,Κιόρτση και Κούμπους στα άκρα της άμυνας.Στα χαφ θα παίξουν οι Παπαγεωργίου και Γολιδόπουλος,επιτελικοί μέσοι οι Καράμπελας,Ταουσιάνης και Σκαθαρούδης και στην κορυφή της επίθεσης ο Καρακούτης.

Αναπληρωματικοί είναι οι Μπουράκης,Ιωσηφίδης,Τζατζανάς,Παπουρτζής,Προύντσης,Κάρτζιος και Πούπης

Βγήκαν για ζέσταμα οι Βόλτσης και Παπουρτζής

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και για τις δύο ομάδες

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Σέντρα...

10ο λεπτό της αναμέτρησης το 0-0 παραμένει

Παθιασμένοι οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού στα πρώτα λεπτά έχουν επιβάλει τον ρυθμό τους

Χαμένο τετ τα τετ του Σκάθα αουτ

Αλλαγή Αποχωρεί ο σκόρερ της ομάδας μας Σκαθαρούδης στο 60ο λεπτό και μπαίνει ο Κάρτζιος