ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία, ελπίδα και αγάπη σε όλους τους φιλάθλους
Κυριακή 05 Δεκεμβρίου σήμερα

Το 2020 ξεκινάει με τον Εδεσσαϊκό να αντιμετωπίζει σε λίγη ώρα από τώρα (15:00) εκτός έδρας την ομάδα του Αγροτικου Αστέρα.

Το παιχνίδι ως γνωστό θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών

Τόσο τα μέλη της διοίκησης που θα ταξιδέψουν στον Ευόσμο όσο και οι αξιοματουχοι - προσκεκλημενοι θα πρέπει να φέρουν μαζί τους, την αστυνομική τους ταυτότητα.

Θα υπάρχει λίστα στην είσοδο από την ΕΠΟ με τα ονόματα αυτών που θα επιτραπεί η είσοδος.

18η αγωνιστική και η ομάδα μας βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας  με 26 βαθμούς.

Από την άλλη ο Αγροτικός μετά και την τιμωρία βρίσκεται στην 11η με 18 βαθμούς

Οι 19 ποδοσφαιριστές που πήρε μαζί του ο τεχνικός του Εδεσσαϊκού Πάρης Ζουμπούλης είναι οι:
Βασιλειάδης,Παπαγεωργίου,Χαραβητίδης,Κασαπίδης,Μωυσίδης,Μαυρόπουλος,Αβραμίδης,Πούπης,Κιόρτσης,Τούφας,Παπουτσίδης,Καρατζάογλου,Τσελέπης,Πασσαλής,Μάνιος,Τσολακίδης,Μυλωνάς, Πέτκος και Φουδούλης

Εκτός έμειναν οι Βαλαβάνης, Μεταξάς, Καραδήμος και Παντελίδης

Στις 12:00 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Εφτασε η αποστολή του Εδεσσαϊκού

Έχουμε ενδεκάδα

Ο Πάρης Ζουμπούλης ξεκινάει με τους Βασιλειάδη, Κασαπίδη, Τούφα, Πούπη, Μωυσίδη, Πασσαλή, Καρατζάογλου, Παπουτσίδη, Μάνιο, Τσολακίδη και Μυλωνά

Bγηκε για ζέσταμα ο Εδεσσαϊκός

Σε πολύ κακή αγωνιστική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και για τις δύο ομάδες

Ο αγώνας ξεκίνησε

Ο αέρας ευνοεί τον Αστέρα

Γκολ 1-0  στο 2ο λεπτό αδράνεια στην άμυνα των Πρασίνων και ο Φούσκας με σουτ από την μικρή περιοχή κάνει το 1-0

Κακο ξεκίνημα για τον Εδεσσαϊκό

8ο λεπτό σουτ του Πασσαλή θα περάσει αουτ

20ο λεπτό μετά το αρχικό σοκ ο Εδεσσαϊκός έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και προσπαθεί κυρίως από τα πλάγια να απειλήσει

27ο λεπτό φαουλ σε καλό σημείο για τον Εδεσσαϊκό
Κόντρα η μπαλα φάουλ για χέρι στον Μανιο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-1
Ο Εδεσσαϊκός ισοφαριζει με εντυπωσιακό σουτ του Παπουτσίδη

Φοβερό σε εκτέλεση τέρμα με την μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι του τερματοφυλακα

Ημίχρονο 1-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

Πρώτη αλλαγή θα αποχωρήσει ο Τσολακίδης και θα μπει ο Χαραβητίδης

67ο λεπτό σέντρα σουτ του Μανιου αουτ

2η αλλαγή θα περάσει ο Κιορτσης στην θέση του Πασσαλή

Με μάσκα αγωνίζεται ο"Λίνο"

Καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό στο 69ο λεπτό, η μπάλα στα χέρια του τερματοφυλακα

75o λεπτή πλασέ του Κασαπιδη στα χέρια του τερματοφυλακα

Γκολ 2-1, μετά από κόρνερ διαδοχικά σουτ και με κοντινο σουτ από την μικρή περιοχή ο Αστέρας περνει προβάδισμα

Θα περάσει και ο Πέτκος στην θέση του Πούπη

Πιέζει ο Εδεσσαϊκός που είναι όλος μπροστά

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ  2-2

Ο Εδεσσαϊκός ισοφαριζει στο 90ο λεπτό

Σεντρα του Κασαπιδη από τα δεξιά και με την μια ο Μυλωνάς κάνει το 2-2 μέσα σε εξάλλους πανηγύρισμους

Γκολ στις καθυστερήσεις για τον Αγροτικό στο 94ο λεπτό ακυρώνεται σωστά ως επιθετικό φάουλ στο Στάθη