ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ "ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ"
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Βρισκόμαστε στην 21η αγωνιστική, με τον Εδεσσαϊκό να υποδέχεται τον Αλμωπό Αριδαίας

Η ομάδα μας βρίσκεται στην 7η θέση με 30 βαθμούς έναντι του Αλμωπου που είναι 1ος,έχοντας καθαρίσει την υπόθεση του τίτλου με 50 βαθμούς

Ένας ακόμα τελικός για τους παίκτες του Εδεσσαϊκού που μέτα και τις εξελίξεις της προηγούμενης εβδομάδας καλούνται να φέρουν εις πέρας μια ακόμα δύσκολη αποστολή.

Να θυμίσουμε πως αμέσως μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας στον Μακεδονικό ο Πάρης Ζουμπούλης παραιτήθηκε από την τεχνική ηγεσία των Πρασίνων, μια παραίτηση που έγινε δεκτή την επόμενη ημέρα από το διοικητικό συμβούλιο.

Στο σημερινό ματς χρέη προπονητή θα αναλάβουν ο γυμναστής της ομάδας Μιχάλης Δαρδανελιωτης μαζί με τον προπονητή της ακαδημίας και scouter του Εδεσσαϊκού Πέτρο Πεχλιβανη.

Τα προβλήματα πάντως δεν λείπουν και σήμερα καθώς εκτός αποστολής πέρα του Παντελίδη έμεινε και ο Γιώργος Μυλωνάς λόγω ίωσης και υψηλού πυρετού.

Στις 13:30 είναι προγραμματισμένο το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Αναλυτικά το τεχνικό δίδυμο συμπεριέλαβε στην αποστολή τους εξής :
Βασιλειάδη, Βαλαβάνη, Παπαγεωργίου, Μαυρόπουλο, Κιόρτση, Πούπη, Μωυσίδη, Χαραβητίδη, Αβραμίδη, Τούφα, Πασσαλή, Μεταξά, Τσελεπη, Καρατζάογλου, Παπουτσίδη, Πέτκο, Μυλωνά, Μάνιο, Παντελίδη, Τσολακίδη και Καραδήμο

Ρεπό ο ΠΟΝ Καλικράτειας

Μεσοβδόμαδα είχαμε και την οριστική απόφαση της ΕΠΟ σχετικά με το παιχνίδι της Νίκης Αγκαθιάς κόντρα στον Αγροτικό όπου το ματς καταχωρήθηκε στην γηπεδούχο ομάδα και τον Αστέρα να τιμωρείται τελικά με - 1.

Με την βαθμολογία να διαμορφώνεται ως εξής

Μέσα σε όλα ήρθε και η καμπάνα από την ΕΠΟ καθώς η αρμόδια επιτροπή τιμώρησε τον Εδεσσαϊκό με πρόστιμο 300 euro, καθώς 6 ποδοσφαιριστές μας αντικρισαν την κίτρινη κάρτα την προηγούμενη αγωνιστική

Στο όριο πλέον οι Χαραβητίδης, Μωυσίδης, Μάνιος και Τσολακιδης που θα πρέπει να προσέξουν για να μην χάσουν το ματς μέσα στα Γιαννιτσά...

Από την Χαλκιδική ο ρεφερυ της συνάντησης κ. Δημητριάδης ενώ από την Θεσσαλονίκη οι βοηθοί κ. Μιχτατιδης και Κουρμαδιας

Τελευταία φορά που είχε σφυρίξει τον Εδεσσαϊκό ήταν για την προτελευταία αγωνιστική της περσινής χρονιάς μέσα στον Λαγκαδά όπου οι Πράσινοι είχαν επικρατήσει εύκολα με 0-3

Από το 2017-2018 που αγωνίζεται ο Εδεσσαϊκός ξανά στις εθνικές κατηγορίες έχει φιλοξενήσει 3 φορές τον Αλμωπό (2 για το πρωτάθλημα και μια για το κύπελλο) έχοντας 2 νίκες και μία ισοπαλία

Ας θυμιθουμε αυτά τα παιχνίδια μέσα απο6το Edessaikos tv

Συηκεντρωθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαϊκού, ενώ γύρω στις 13 :15 έφτασε και η αποστολή του Αλμωπου

Τα πρώτα πηγαδάκια στον αγωνιστικό χώρο

Σε λίγο θα έχουμε και ενδεκάδες

Για τους Πράσινους το δίδυμο Δαρδανελιωτη-Πεχλιβανη ξεκινάει με τους :
Βασιλειάδη, Κασαπίδη, Κιόρτση, Μωυσίδη, Χαραβητίδη, Πασσαλή, Καρατζάογλου, Τούφα, Μάνιο, Τσολακίδη και Καραδήμο

Από την άλλη ο Γιώργος Τυριακιδης ξεκιναει με τους:
Μενιο, Τριανταφυλλιδη, Ασλαμπαλογλου, Ναουμιδη, Τζιμογιαννη, Προυντση, Γουορντεν, Μεντη, Ντογο, Μαγγιζη και Πεττα

Βγήκαν για ζεσταμα οι τέρματοφυλακες

Οι waterboys μοιράζουν χαρτάκια

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα

Όλα έτοιμα για την σέντρα

Εντυπωσιακη ατμόσφαιρα τόσο στην σκεπαστη οσο και απέναντι με πυρσους και πυροτεχνήματα

1ο λεπτό σέντρα του Κιόρτση θα κοντράρει και έχουμε το πρώτο κόρνερ
Στα χέρια του Μενιου η μπάλα

6ο λεπτό ωραία συνεργασία Καραδημου Μανιου, σέντρα σουτ του Μανιου θα καταλήξει αουτ η μπάλα

15ο λεπτό παιχνίδι με πολύ ένταση και πολλά φάουλ μέχρι τώρα

21ο λεπτό τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό να ανοίξει το σκορ, ο Κιόρτσης έστρωσε στον Καραδήμο στο ύψος του πέναλτυ ο Γιώργος πλάσαρε με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μενιου
Πολύ μεγάλη στιγμή, έχει ξεσηκωθεί ο κόσμος

26ο λεπτό σέντρα του Πασσαλή κεφάλια προς τα πίσω από τον αμυντικο, παραλίγο αυτογκόλ κόρνερ για την ομάδα μας

Νέο κόρνερ θα περάσει ανεκμευταλευτο

Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού με το 0-0 να παραμένει

34ο λεπτό ωραία συνεργασία από τα αριστερά Κιόρτση Τσολακίδη σέντρα του τελευταίου θα περάσει αουτ

37ο λεπτό γύρισμα προς τον Μενιο του Τζιμογιαννη θα τρέξει ο Καραδήμος θα κοντράρει στην μπαλα αλλά θα καταληξει αουτ

42ο λεπτό φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Εδεσσαϊκό, χαρίζει την κίτρινη κάρτα στον αμυντικο του Αλμωπου ο ρεφερυ στο φάουλ που έγινε πάνω στον Τσολακίδη

Κόρνερ η μπάλα κεφαλιά του Καραδημου δύσκολα σε κόρνερ ο Μενιος

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-Αλμωπός 0-0

Πολυ καλύτερη η ομάδα σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά

Ξεκίνησε το δεύτερο

Γκολ στο 53ο λεπτό για τον Αλμωπό με σουτ έξω από την περιοχή σε μια φάση που δεν μύριζε με τίποτα