ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Η ομάδα αγωνίζεται αυτή την ώρα στα Γιαννιτσά κόντρα στην Αναγέννηση.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπανης ξεκινάει με τους Παπουρτζη,Αβραμιδη,Χαραβητιδη,Ουζουνη,Τζατζανα,Πουπη,Προυντση,Καράμπελα,Σισκο,Σφετκο και Καράμπελα

Μολις στο 2ο λεπτό ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ με καρφωτη κεφαλιά του Σισκου μετα απο σέντρα ακριβείας του Ουζουνη

24ο λεπτο Ωραιο σουτ του Πουπη η μπαλα κοντραρει και καταληγει κορνερ.
Στην συνέχεια της φασης ο Καρακουτης πιανει την κεφαλια με την μπάλα να περναει ελαχιστα αουτ

Γκολ 0-2
Στο 38ο λεπτο ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τερματα του με κεφαλιά του Χαραβητιδη μετα απο εκτέλεση κορνερ του Καράμπελα

41ο λεπτο Σουτ του Ουζουνη στην γωνια αποκρούει ο Σαββουλιδης σε κορνερ

Ημίχρονο
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαικος 0-2

Mε 7 αλλαγες ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο

Ο Εδεσσαικος πλεον αγωνιζεται με τους
Παπουρτζη,Μωυσιδη,Τσιτσαγκα,Αβραμιδη,Κιορτση,Τσουμαγκα,Προυντση,Μεταξα,Ντογο,Σισκο και Ταουσιανη

Στο 50ο λεπτο της αναμέτρησης σουτ του Προυντση εντυπωσιακή αποκρουση του τερματοφύλακα

Κεφαλια του Μεταξα λιγο αουτ

Ειναι εμφανη η διαφορά στην δυναμικη των δυο ομαδων

Γκολ 0-3
Ο Μεταξας με σουτ εξω απο την περιοχη πετυχαίνει ενα ομορφο γκολ διαμορφώνοντας το 0-3

Δυο ακομα καλες στιγμές για τον Εδεσσαικο.
Ηταν μια κεφαλιά του Μωυσιδη που μπλόκαρε ο Ρωμανος και ενα σουτ του Μεταξά που κατεληξε λιγο αουτ