ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ
ΩΡΑ 15:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού...

Μαζί θα παρακολουθήσουμε και την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας απέναντι στον ΠΑΟ Κουφαλίων.

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο γήπεδο των Κουφαλίων και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

Η ομάδα μας μετά και την αναβολή του αγώνα λόγω της χιονόπτωσης στην Μελίτη την προηγούμενη εβδομάδα παρέμεινε στους 8 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στην 9η θέση με συντελεστή τερμάτων 7-6,φυσικά με ένα αγώνα λιγότερο.

Τα Κουφάλια από την άλλη την προηγούμενη αγωνιστική έχασαν με 2-0 από τον Αγροτικό Αστέρα και έτσι παραμένουν με 6 βαθμούς στην 12η θέση έχοντας συντελεστή 10-13.

Πολλοί φίλοι του Εδεσσαϊκού αναμένεται και σήμερα να κατηφορίσουν για να δουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα.

Ο καιρός τελικά αναμένεται κατά την διάρκεια του αγώνα να είναι συννεφιασμένος με πιθανότητα βροχής με την θερμοκρασία να φτάνει στους 11 βαθμούς κελσίου.

Να τονίσουμε ότι το γήπεδο των Κουφαλίων διαθέτει μια κερκίδα με σκέπαστρο.

Αλμωπός Αριδαίας-ΑΠΕ Λαγκαδά

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ.Χάψας Ηλίας με βοηθούς τους κυρίους Κρυωνά Χρήστο και Αναστασιάδη Αχιλλέα όλοι του Συνδέσμου Σερρών.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Πεντζερέτζης Χρήστος από το Κιλκίς.

Οι δύο ομάδες είχαν έρθει αντιμέτωπες και κατά την διάρκεια της προετοιμασίας με τους Πράσινους να χάνουν εντός έδρας με 0-2 με σκόρερ και των 2 τερμάτων τον Κωνσταντινίδη

Ας θυμηθούμε μαζί τα goal και τις καλύτερες στιγμές εκείνης της αναμέτρησης

Μεσοβδόμαδα πάντως ο ΠΑΟ Κουφαλίων επικράτησε σε αγώνα κυπέλλου εκτός έδρας τον Καμπανιακό 1-2 με σκόρερ και των 2 goal τον Δημήτρη Υψηλό με τον προπονητή κ.Τσιτενίδη να κάνει πάντως το σχετικό rotation.

Τελευταία επίσημη αναμέτρηση για τον Εδεσσαϊκό στα Κουφάλια ήταν την χρονιά 2006-2007 όταν στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής είχε χάσει με κεφαλιά στο 90ο λεπτό με 1-0 ,αφού νωρίτερα οι Πράσινοι είχαν 2 δοκάρια.Εκείνη την χρονιά ο Εδεσσαϊκός είχε τερματίσει 4ος ενώ η ομάδα των Κουφαλίων είχε υποβιβαστεί.
Κοινό σημείο του τότε με το τώρα οι Κώστας Μαλουμίδης και Γιώργος Τζούρτζος καθώς και ο Θωμάς Γκαρακλίδης.

Στα υπόλοιπα νέα της εβδόμαδας είχαμε την ανοικτή επιστολή που έστειλε η διοίκηση του Εδεσσαϊκού προς το πρωθυπουργό και τον πρόεδρο της αξιωματικής αντιπολίτευσης.Για όσους ακόμα δεν την διάβασαν ας κάνουν κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο.

Ιδιαίτερη ήταν η προηγούμενη Πέμπτη για τα παιδιά του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. (Εργαστήρι Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης) Έδεσσας καθώς τα επισκέφθηκε η ομάδα του Εδεσσαικου.Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, με επικεφαλής τον πρόεδρο Πέτρο Πασσαλή και συνοδευόμενοι από μέλη της διοίκησης παρέδωσαν στα παιδιά είδη πρώτης ανάγκης και στην διεύθυνση του σχολείου προσκλήσεις προκειμένου να μοιραστούν στους μαθητές για την επόμενη  εντός έδρας αναμέτρηση.Φυσικά οι παίκτες έγιναν δεκτοί με ενθουσιασμό από τους μαθητές, οι οποίοι και έσπευσαν να φωτογραφηθούν μαζί τους, αλλά και να αποσπάσουν τα απαραίτητα αυτόγραφα.

Με την ολοκλήρωση της πρωινής προπόνησης ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης ανακοίνωσε και τους 18 για το παιχνίδι στα Κουφάλια.

Αναλυτικά οι ποδοσφαιριστές που απαρτίζουν την αποστολή είναι : Σοϊλεμέζογλου,Βόλτσης,Κωνσταντινίδης,Μαυρόπουλος,Κιόρτσης,Χαραβητίδης,Μωυσϊδης,Πούπης,Τσουμάγκας,Παπαγεωργίου,Τούφας,Μεταξάς,Καραγιάννης,Ταουσιάνης,Ντόγος,Τσιάκαλος,Λαφαζανίδης και Παπαδημητρίου.
Εκτός αποστολής έμειναν οι άλλοι δύο τερματοφύλακες Αποστόλου και Βαλαβάνης,οι Αβραμίδης,Πασσαλής,Λατίφυ και Σφέτκος καθώς και οι δύο τραυματίες Γκαρακλίδης και Καρακούτης.

Στις 12:15 θα αναχωρήσει η αποστολή

Το edessaikos.gr θα είναι από νωρίς στο γήπεδο για να σας μεταφέρει όλα τα τελευταία νέα

Μείνετε συντονισμένοι...

Έφτασε ο Εδεσσαικος

Βγήκαν για ζεστάμα οι δύο τερματοφύλακες

Έχουμε ενδεκάδα

Ο τεχνικός του Εδεσσαικου ξεκινάει με τους

Σοιλεμεζογλου,Κωνσταντινίδη,Κιορτση,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Τουφα,Παπαγεωργίου,Ντογο,Ταουσιανη,Καραγιαννη και Λαφαζανιδη

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και για τις δύο ομάδες.

Φτασαμε στο 15ο λεπτό
Προηγήθηκε ενα σουτ απο τα Κουφαλια που πέρασε αουτ και δυο κόρνερ του Εδεσσαικου που πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

Πολυ καλή στιγμη για τον Εδεσσαικο με τον Παπαδημητρίου να κόβεται στην κυριολεξία την τελευταία στιγμη

Σουτ του Κιορτση στα χέρια του τερματοφύλακα.

Στο 26ο λεπτο πολυ κοντα στο γκολ ο Εδεσσαικος με τον Παπαδημητρίου τον προλαβαίνει ο αμυντικός

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 30ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου με ψύχραιμο πλασέ μετά απο σέντρα του Κιορτση

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Μέσα σε 4 λεπτά ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τέρματα του με εξαιρετικό πλασέ του Στέφανου Ντογου.

Πολύ καλό σουτ του Παπαγεωργίου από τα 30 μέτρα δύσκολη απόκρουση του τέρμα σε κόρνερ στο 41ο λεπτο

Ημίχρονο
ΠΑΟ Κουφαλιων-Εδεσσαικος 0-2

Ξεκίνησε το δεύτερο

Υποψια πέναλτι σε σουτ του Ταουσιανη καθως η μπάλα βρηκε το χερι του αμυντικόυ στο 46ο λεπτο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Φοβερό γκολ από τον Ντογο με σουτ εξω απο την περιοχή μετά από υποδειγματική συνεργασία στο φάουλ του Ταουσιανη και του Τουφα

Φτάσαμε στο 70ο λεπτό το 0-3 παραμένει για την ομάδα μας

71o φοβερό σουτ του Ταουσιανη η μπάλα γλειφει το δοκάρι

Νεα ευκαιρία στο 73ο λεπτο ωραία συνεργασία με τελικό αποδέκτη τον Καραγιάννη το σουτ ομως περνάει άουτ.

Δευτερη αλλαγή για τον Εδεσσαικο
Μπαίνει ο Μεταξάς στην θεση του Ταουσιανη

Στο 75ο λεπτο μπαίνει και ο Τσουμαγκας στην θεση του Τουφα

Γκολ στο 81 λεπτο απο τον Καραγιάννη αλλά ακυρώνεται ως offside

Κλείνουν οι αλλαγές απο τον Ηλια Σαπανη.Θα περάσει ο Τσιακαλος στην θέση του Καραγιαννη

Πολύ καλη στιγμη για τα Κουφαλια στο 84ο λεπτο μετά απο εκτέλεση φαουλ η κεφαλιά θα περάσει άουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Ο Εδεσσαικος πετυχαίνει και τέταρτο goal με τον Βαγγέλη Μεταξά στο 90ο λεπτο με σουτ μέσα από την περιοχή

Λήξη

Τελικό αποτέλεσμα
ΠΑΟ Κουφαλιων-Εδεσσαικος 0-4

Εντυπωσιακή εμφάνιση του Εδεσσαικου που πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη εν όψει της δύσκολης συνέχειας

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο.