ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΡΙΖΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ 14:30

Καλησπέρα φίλες και φίλου του Εδεσσαϊκού

Σε λίγα λεπτά από τώρα θα ξεκινήσει η αναμέτρηση ανάμεσα στον Εδεσσαϊκό και την Νίκη Καλής

Ο αγώνας ως γνωστό θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Ριζαρίου

Μάλιστα η διοίκηση των Πρασίνων αποφάσισε και την δωρεάν είσοδο

Η live μετάδοση είναι μια προσφορά είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η σημερινή αναμέτρηση καθώς ο Εδεσσαϊκός είχε εξασφαλίσει την πρόκριση στους 4 από το πρώτο γύρο αφού είχε επιβληθεί με 0-4

Ο προπονητής του Εδεσσαϊκού Ηλίας Σαπάνης θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους
Βόλτση,Μαυρόπουλο,Λατίφυ,Πούπη,Αβραμίδη,Τσουμάγκα,Πασσαλή,Μεταξά,Τσιάκαλο,Σφέτκο και Παπαδημητρίου

Αναπληρωματικοί είναι οι Ταουσιάνης,Μωυσίδης,Τούφας,Βαλαβάνης,Καραγιάννης,Κωνσταντινίδης και Ντόγος

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας

Goallll 1-0
Ο Εδεσσαϊκός στο 1ο λεπτό ανοίγει το σκορ με τον Βαγγέλη Μεταξά

Πέναλτυ για την ομάδα μας στο 8ο λεπτό.
Goallll 2-0 Ευστοχεί στην εκτέλεση ο Παπαδημητρίου

Αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα της Νίκης Καλής που τραυματίστηκε μάλλον στα δάκτυλα

Κάλος ο Εδεσσαϊκός στα πρώτα 30 λεπτά έχει δημιουργήσει φάσεις,παίζει στο μισό γήπεδο την Καλή με το 2-0 να παραμένει.

Ημίχρονο
Εδεσσαϊκός-Νίκη Καλής 2-0

Σοβαρός στο πρώτο ημίχρονο ο Εδεσσαϊκός δημιούργησε κοντά στις 10 τελικές προσπάθειες για γκολ και κέρδισε άλλα τόσα κόρνερ.

Ξεκίνησε το δεύτερο με μια αλλαγή για τον Εδεσσαϊκό
Μέσα ο Καραγιάννης στην θέση του Παπαδημητρίου

Goallll 3-0
Ωραία ατομική ενέργεια του Τσιάκαλου.Με κοφτή τρίπλα και ιδανικό πλάσε διαμορφώνει το 3-0 για την ομάδα μας στο 65ο λεπτό

2η αλλαγή
Αποχωρεί ο Βόλτσης και μπαίνει ο Βαλαβάνης

Goallll 4-0
Φοβερό γκολ από τον Καραγιάννη στο 70ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό παράθυρο του τερματοφύλακα

Φτάνουμε προς το τέλος του αγώνα,με το 4-0 να παραμένει

Λήξη
Τελικό αποτέλεσμα
Εδεσσαϊκός-Νίκη Καλής 4-0

Οι Πράσινοι εξασφάλισαν και τυπικά το εισιτήριο για τους 4 του κυπέλλου όπου εκεί θα αντιμετωπίσουν σε διπλούς αγώνες μετά από κλήρωση μία ομάδα εκ των Αλμωπό Αριδαίας,Θύελλα Σαρακηνών ή τον νικήτή ανάμεσα στον ΑΣ Γιαννιτσά-ΑΣ Πρόμαχοι.