ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΠΡΟ-ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
NIKH ΚΑΛΗΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Καλησπέρα φίλες και φίλου του Εδεσσαϊκού από το γήπεδο της Καλής

Tην ομάδα της Νίκης Καλής για τον θεσμό του κυπέλλου αντιμετώπιζει σε λίγα λεπτά ο Εδεσσαϊκός

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκίνησει στις 15:00

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης πάει σε ένα σχήμα με πολλές αλλαγές στο βασικό σχήμα.

Στην αρχική ενδεκάδα ξεκινάνε οι Βόλτσης,Κωνσταντινίδης,Μαυρόπουλος,Πούπης,Αβραμίδης,Τσουμάγκας,Πασσαλής,Μεταξάς,Τσιακάλος,Σφέτκος και Καραγιάννης

Αναπληρωματικοί είναι οι : Λατίφυ,Χαραβητίδης,Παπαγεωργίου,Βαλαβάνης,Λαφαζανίδης,Τούφας και Ταουσιάνης

Έχουν βγει για ζέσταμα και οι 22 ποδοσφαιριστές

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 28 Νοεμβρίου στο Φόρης Γεντζής

Ολα ετοιμα για να ξεκινήσει το παιχνιδι

Γκολ 0-1 ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ μολις στο 3ο λεπτο με τον Καραγιάννη.

Στο 21ο λεπτο ωραία συνεργασια απο τα αριστερά σουτ του Καραγιάννη στα χέρια του τερματοφύλακα

Γκολ 0-2 για τους Πράσινους στο 25ο λεπτο και παλι απο τον Καραγιάννη με σουτ απο το ύψος της περιοχής μετα απο πασα του Κωνσταντινίδη

Δυο καλά διαδοχικα σουτ στο 31 & 32 λεπτο απο τον Μεταξα και τον Τσουμαγκα καταληγουν αουτ

Γκολ 0-3 στο 40ο λεπτό και πάλι απο τον Καραγιάννη που πετυχαίνει χατ-τρικ μέσα σε ένα ημίχρονο.Υποδειγματική αναπτυξη παιχνιδιού της ομάδας του Εδεσσαικου που έφερε και το τριτο τερμα.

Σουτ του Πασσαλη στο 42ο λεπτο στα χέρια του τερματοφύλακα.

Ημίχρονο
Νίκη Καλής-Εδεσσαικος 0-3

Ξεκινησε το δεύτερο ημίχρονο

Γκολ 0-4 στο 52ο λεπτό ο Πουπης με κεφαλιά μετα απο εκτέλεση κορνερ του Μεταξά διαμορφώνει το 0-4 για την ομάδα μας

Πρωτη αλλαγη για τον Εδεσσαικο στο 60ο λεπτο αποχωρεί ο Κωνσταντινίδη και μπαινει ο Λατιφυ

Καλή στιγμή στο 66ο λεπτό ,ωραία ενέργεια απο τον Μεταξα ο οποιος έστρωσε στον Σφετκο το σουτ ομως περασε άουτ.

Στο 67ο ο Ηλιας Σαπανης προχωράει σε τριπλη αλλαγή.Θα βγουν απο τον αγωνιστικό χωρο οι Βολτσης,Αβραμιδης και Τσουμαγκας για να περασουν οι Βαλαβανης,Τουφας και Παπαγεωργίου.

72ο λεπτο Απευθείας εκτέλεση φαουλ του Μεταξα κοντά στο κόρνερ εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα σε κορνερ.