Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού από την η
λιόλουστη 'Εδεσσα

Τον ΠΟ Τρίγλιας αντιμετωπίζει σήμερα η ομάδα μας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Φόρης Γεντζής και θα ξεκινήσει στις 15:00

Τα δύο ατυχές παιχνίδια με τον AΣ Γιαννιτσά και τον Μακεδονικό έχουν περάσει στο παρελθόν για την ομάδα μας,που καλείτε σήμερα να αποδείξει την αξία της μέσα στο γήπεδο και να πετύχει την νίκη που τόσο πολύ χρειάζεται.

Ο Εδεσσαικός βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς ενώ η Τρίγλια στην 1η με 10 βαθμούς

Άξιο αναφοράς η αμυντική λειτουργία των αντπάλων μας,που σε 4 παιχνίδια μέχρι τώρα δεν έχει δεχθεί κάποιο goal.

Να θυμίσουμε πως η live μετάδοση του αγώνα είναι μια ευγενική χορηγία του κ.Μπάντση - Τεχνικό γραφείο ανελκυστήρων

Οι δύο ομάδες έχουν να συναντηθούν από το μακρινό 2006-2007 όταν στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Δ'Εθνικής ο Εδεσσαϊκός είχε επιβληθεί εύκολα με σκορ 4-1.Κοινό σημείο του τότε με το τώρα οι Κώστας Μαλουμίδης και Γιώργος Τζούρτζος.

Νίκη Αγκαθιάς-Μακεδονικός

Διαιτητές θα είναι ο κ.Πάνος Ιώαννης του Συνδέσμου Ηπείρου με βοηθούς τους κυρίους Διαμαντή Λάμπρο (Έβρου) και Τσάντα Δημήτριο(Ηπείρου).Παρατηρητής ορίστηκε ο κ.Φωτιάδης από την Θεσσαλονίκη.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης επέλεξε 18ποδοσφαιριστές για την  αποστολή η οποία έχει γίνει γνωστή από εχθές.Αναλυτικά θα έχει μαζί του τους εξής ποδοσφαιριστές:
Βόλτση,Σοϊλεμεζογλου,Πούπη,Αβραμίδη,Μωυσίδη,Χαραβητίδη,Κιόρτση,Πασσαλή,Τσουμάγκα,Παπαγεωργίου,Τούφα,Μεταξά,Τσιάκαλο,Ντόγο,Λαφαζανίδη,Παπαδημητρίου,Ταουσιάνη και Καραγιάννη.

Την τιμητική τους είχαν εχθές 4 ποδοσφαιριστές λόγω της ονομαστικής τους εορτή.Χρόνια Πολλά και από εμάς με υγεία και πολλές επιτυχίες στους Δημήτρη Μαυρόπουλο,Δημήτρη Πασσαλή,Δημήτρη Σφέτκο και Δημήτρη Λαφαζανίδη,οι οποίοι κέρασαν τους συμπαίκτες τους μετά την προπόνηση ,όπως είθισται σε αυτές τις περιπτώσεις.

Στα υπόλοιπα νέα ,στο χειρουργικό κρεβάτι ξάπλωσε μεσοβδόμαδα ο επιθετικός του Εδεσσαϊκού Γιώργος Καρακούτης ο οποίος υποβλήθηκε με απόλυτη επιτυχία σε συνδεσμοπλαστική προσθίου χιαστού και συρραφή έσω μηνίσκου στο δεξί γόνατο από τον γιατρό Πέτρο Γιαννακοβίτη.Το διάστημα της αποθεραπείας του προσδιορίζεται, ως είθισται σε αυτές τις περιπτώσεις,περίπου στους έξι μήνες.

Επίσης είχαμε και κλήρωση κυπέλλου την Πέμπτη με τον Εδεσσαικό να κληρώνεται σε διπλούς αγώνες για την φάση των 8' με την Νίκη Καλή με το πρώτο παιχνίδι να είναι εκτός για την ομάδα μας

Στις 13:30 το ραντεβού των ποδοσφαιριστών

Συγκεντρώθηκαν οι αθλητές του Εδεσσαικου

Πρωτοι βγήκαν για ζεσταμα οι δυο τερματοφύλακες

Ακολουθούν και οι υπόλοιποι

Με Σοιλεμεζογλου,Αβραμιδη,Κιορτση,Χαραβητιδη,Μωυσιδη,Παπαγεωργίου,Τουφα,Ταουσιανη,Τσιακαλο,Ντογο και Παπαδημητρίου ο Εδεσσαικος

Ολα ετοιμα για την σέντρα

Το παιχνιδι ξεκίνησε

Πρωτο κορνερ για τον Εδεσσαικο

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ στο 6ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς
Ηταν ενα λαθος του Παλαβρακη ,ο Ντογος πιεσε σωστά τον τερματοφύλακα η μπάλα έφτασε στα πόδια του Ταουσιανη ο οποιος έδωσε ετοιμο γκολ στο Παπαδημητρίου

9ο λεπτο φαουλ σε καλο σημείο στην εκτελεση ο Ταου λιγο αουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0
Φοβερή γκολαρα απο τον αρχηγο του Εδεσσαικος Κωστα Παπαγεωργίου στο 12ο λεπτο
Ο Παπαγεωργίου έπιασε το σουτ απο τα τριάντα στελνωντας την μπαλα στα διχτυα

Σουτ του Ντογου στο 16 στα χέρια του Παλαβρακη η μπαλα.

Τελευταια στιγμη διωχνει ο Μωυσιδης ,πρωτη καλη στιγμη για την Τριγλια

21ο λεπτο ο Τσιακαλος βγαινει πολυ ωραια απο τα πλάγια σε κορνερ ο τερματοφύλακας

Τεράστια ευκαιρία  για το 3-0 με το σουτ του Ταουσιανη να καταλήγει και παλι κορνερ απο τα χερια του Παλαβρακη

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 3-0
Ιασωνννννννν Παπαδημητριουυυυυυυυ
Σε μια φαση διαρκειας για τον Εδεσσαικο και αφου το πλασε του Παπαγεωργίου αποκρουσε πρώτα ο τερματοφύλακας ,ηρθε ο Παπαδημητρίου και με δυνατο σουτ διαμόρφωσε το 3-0 στο 30ο λεπτο.

Απίστευτο πρώτο ημίωρο από τον Εδεσσαικο....

Φοβερη εμπνευση του Ντογου στο 40ο λεπτο.Πλασαρε με την μία με την μπάλα να καταλήγει στα εξωτερικά διχτυα ξεγελωντας και την κερκιδα που νόμιζε γκολ

Ημίχρονο
Εδεσσαικος-ΠΟ Τριγλια 3-0

Ξεκίνησε το δεύτερο
Δεν έχουμε καποια αλλαγη

Χωρίς φασεις κυλάνε τα πρώτα λεπτά του δευτερου με τον Εδεσσαικο να εχει δωσει χωρο στην Τριγλια και να περιμένει να βγαλει την ιδανικη αντεπίθεση.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοιοοοοοοολ 4-0
Ο Ταουσανης με σουτ εξω απο την περιοχή πετυχαίνει το τέταρτο τέρμα για την ομάδα μας μεσα σε ντελίριο ενθουσιασμού

Ετοιμάζεται ο Βαγγελης Μεταξας που θα μπει στην θεση του Τσιακαλου

Κλεινουν οι αλλαγές απο τον Ηλια Σαπανη με τον Πασσαλη να μπαινει στην θεση του Παπαδημητρίου

Τέλος
Ληξη αγώνα
Τελικό αποτέλεσμα
Εδεσσαικος-ΠΟ Τριγλια 4-1

Σπουδαία εμφανιση απο τους Πράσινους με επανέρχονται στις νίκες με εντυπωσιακή εμφάνιση.

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθεισατε,μεινετε συντονισμενοι για το τριτο ημίχρονο