Ξεκινάνε σήμερα για τους Πράσινους οι επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις καθώς διαξάγεται αυτή την ώρα η 1η αγωνιστική του κυπέλλου της ΕΠΣ.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης ξεκινάει με τους : Βόλτση,Πούπη,Χαραβητίδη,Τούφα,Μαυρόπουλο,Προύντση,Πασσαλή,Καραγιάννη,Σφέτκο και Λαφαζανίδη.

Γκολ 1-0 Στο 20ο ο Λάφα ανοίγει το σκορ με κεφαλιά μετά απο σέντρα του Τούφα.

Αναγκαστική αλλαγή του Σφέτκου.Την θέση του πέρνει ο Λατίφυ

Γκολ 2-0 Ο Εδεσσαικός διπλασιάζει τα τέρματα του με φοβερό σουτ του Τσιάκαλου από το ύψος του πέναλτι

Δοκάρι με τον Τσιάκαλο στο 38

Γκολ 3-0 και πάλι από τον Τσιάκαλο με διαγώνιο σουτ

Ημίχρονο
Εδεσσαικός - Δόξα Μεγαπλατάνου 3-0

Με δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο
Αβραμίδης αντί Χαραβητίδη και Παπαγεωργίου αντί Τούφα

Γκολ 4-0 'Αψογη συνεργασία Καραγιάννη-Παπαγεωργίου με Λάφα με τον τελευταίο να κάνει το 4-0 σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σήμερα.

Κλείνουν οι αλλαγές με τον Ταουσιάνη να μπαίνει στην θέση του Προύντση.

Γκολ 5-0 Σκόρερ ο Ταουσιάνης με σουτ από την μικρή περιοχή στο 75ο λεπτό

Οριζόντιο δοκάρι από τον Ταου στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Γκολ 6-0 με τον Ταου στο 80 λεπτό,ωραία κούρσα του Λάφα από τα αριστερά που δίνει έτοιμο γκολ στον Ταού.

Γκολ 7-0 Και ο Παπαγεωργίου χρίζεται σκόρερ με σουτ έξω από την περιοχή στο 81ο λεπτό.

Γκολ 8-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαφαζανίδη.Εντυπωσιακό τέρμα από τον φυσικό ηγέτη του Εδεσσαϊκού που πετυχαίνει το πρώτο του φετινό χατ-τρικ!!!

Λήξη

Τελικό σκορ
Εδεσσαικός-Δόξα Μεγαπλατάνου 8-0

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθείσατε

Μείνετε συντονισμένοι καθώς θα ακολουθήσει πλούσιο φωτορεπορτάζ και το video του αγώνα.

Και μη ξεχνάτε αύριο στις 18:00 το φιλικό με τα τον ΑΣ Γιαννιτσά