ΩΡΑ 17:00

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του κυπέλλου ανάμεσα στην Αναγέννηση Γιαννιτσών και τον Εδεσσαϊκό

Στην 1η αγωνιστική ο Εδεσσαϊκός είχε επιβληθεί της Δόξας Μεγαπλατάνου με 8-0

Η Αναγέννηση είχε πέσει θύμα έκπληξης και είχε ηττηθεί εκτός έδρας στην Δωροθέα με 2-1

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε πραγματοποιήθηκε και ο αγώνας για την 2η αγωνιστική ανάμεσα στην Δόξα Μεγαπλατανου και την Δωροθέα που ήρθε ισόπαλος με 2-2

Στις 15:00 αναχώρησε η αποστολή του Εδεσσαϊκού

'Εχουμε ενδεκάδα.

Ο Ηλίας Σαπάνης ξεκινάει με τους Βόλτση,Μαυρόπουλο,Κιόρτση,Πούπη,Χαραβητίδη,Πασσαλή,Τούφα,Τσιάκαλο,Ταουσιάνη,Προύντση και Λαφαζανίδη.

Στον πάγκο έχει τους Ντόγο,Παπαδημητρίου,Αβραμίδη,Bαλαβάνη,Παπαγεωργίου,Τσουμάγκα και Λατίφυ

Ολα ετοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Σέντρα

Φουριόζος έχει μπει ο Εδεσσαϊκός στα πρώτα λεπτά

5ο λεπτό Σουτ του Λάφα η μπάλα περνάει αουτ

9ο λεπτο Φοβερό σουτ του Προύντση αποκρούει ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης

Γκολ 0-1 Οι Πράσινοι ανοίγουν το σκορ στο 10ο λεπτό με σουτ του Βασίλη Πούπη μετά από πάσα του Τσιάκαλου.

Ευκαιρία για την Αναγέννηση στο 15ο λεπτό το σουτ του Κυζιρίδη περνάει άουτ

Δοκάρι στο 20ο για τους γηπεδούχους με τον Αλεξανδρίδη

22ο Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2...Ο Λάφα μόνος με τον τερματοφύλακα έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας .

Ταιμ αουτ από τον ρέφερυ της αναμέτρησης

Γκολ 0-2 Στο 27ο ο Εδεσσαϊκός πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα με τον Δημήτρη Λαφαζανίδη σε μια φάση όπου προηγήθηκαν διαδοχικά σουτ του Τσιάκαλου και του Προύντση που έδιωξαν οι αμυντικοί.για να έρθει τελικά ο Λάφα και να διαμορφώσει το Αναγέννηση Γαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2.

Στο 30ο ο Τσιάκαλος σε ατομική προσπάθεια απο τα πλάγια το σουτ αποκρουεται από τον Σαββουλίδη

Νεά φάση για τον Εδεσσαϊκό στο επόμενο λεπτό με τον Σαββουλίδη να λεει και πάλι όχι στο σουτ του Λάφα

Εχουμε ημίχρονο στα Γιαννιτσά
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-2

Με δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης

Αποχωρούν οι Ταουσιάνης και Κιόρτσης και μπαίνουν οι Ντόγος και Παπαδημητρίου

Στο 46ο λεπτό ο Ντόγος επιχείρησε το σουτ ο Σαββουλίδης απόκρουσε σε πρώτο πλάνο ο Παπαδημητρίου πήρε το rebound ,έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά ο βοηθός ακύρωσε το goal ως offside

50o Σέντρα του Ντόγου κεφαλιά του Λάφα η μπάλα πάνω από το δοκάρι

Συμπληρώσαμε μια ώρα παιχνιδιού με το 0-2 να παραμένει

Κεφαλιά του Τούφα αποκρούει ο τερματοφύλακας

Πέναλτυ για τον Εδεσσαϊκό στο 67ο λεπτό σε ανατροπή τπυ Ντόγου από τον Σαββουλίδη

Γκολ 0-3 Ευστοχεί στην εκτέλεση ο Ιάσων κάνοντας το 0-3

Γκολ 0-4 Στο 68ο λεπτό οι παίκτες της Αναγέννησης χάνουν την μπάλα στην σέντρα ο Παπαδημητρίου βγαίνει μόνος με τον Σαββουλίδη ,στέλνει την μπάλα στα δίχτυα φτάνοντας τα 2 προσωπικά του τέρματα και 4 του Εδεσσαϊκού

70ο λεπτό Αλλαγές για τους Πράσινους ,στον αγωνιστικό χώρο θα περάσουν οι 17χρονοι Βαλαβάνης και Λατίφυ στις θέσεις των Βόλτση και Τούφα.

Εχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά

Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντόγου στο 80ο λεπτό με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

Λήξη του παιχνιδιού

Τελικό αποτέλεσμα
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Εδεσσαϊκός 0-4

Ο Εδεσσαϊκός και μαθηματικά πλέον έχει περάσει στην επόμενη φάση (16) του κυπέλλου.

Μετά το σημερινό αποτέλεσμα η βαθμολογία έχει ως εξής

1. Εδεσσαϊκός 6 (2-0-0) (12-0)
  2. Δωροθέα 4 (1-1-0) (4-3)
  3. Δόξα Μεγαπλατάνου 1 (0-1-1) (2-10)
  4. Αναγ.Γιαννιτσών 0 (0-0-2) (1-6)
Ευχαριστούμε που μείνατε συντονισμένοι στο www.edessaikos.gr ,θα ακολουθήσει το video του αγώνα με τα goal και τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης.