Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλιας Σαπανης θα ξεκινήσει με τους : Σοιλεμεζογλου,Μαυροπουλο,Κιορτση,Μωυσιδη,Αβραμιδη,Τσουμαγκα,Παπαγεωργιου,Τουφα,Ντογο,Ταουσιανη και Παπαδημητρίου.

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα

Ολα έτοιμα για την σεντρα.

Το παιχνιδι ξεκινησε

Πρωτο καλο σουτ με τον Παπαγεωργίου στο 1ο λεπτο καταληγει αουτ

13ο λεπτο Σουτ του Ντογου στην αριστερη γωνία του τερματοφύλακα δυσκολη απόκρουση.

Φτασαμε στο πρωτο τέταρτο το 0-0 παραμένει με τον Εδεσσαικο να εχει την κατοχη έχοντας κερδίσει και 3 κόρνερ.

Γκολ για τον Εδεσσαικο που ακυρώνεται ως offside στο 20ο λεπτο
Μετά από σέντρα ο Παπαγεωργίου έπιασε την κεφαλιά,ο Παπαδημητρίου την βοήθησε να μπει στα διχτυα αλλά ο βοηθός ειδε οffside.

Δυνατο σουτ του Ντογου στο 23ο λεπτό εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα.

Γκολ 0-1 Ο Εδεσσαικος ανοιγει το σκορ στο 30ο λεπτο με τον Παπαδημητρίου.Μετά απο σέντρα του Τουφα ο Ντόγος έσπασε ιδανικα δινοντας ετοιμο γκολ στον Ιασων.

Γκολ 0-2 Ντογος και Παπαδημητρίου ανταλλασουν ρολους,ο Ιάσων με τακουνακι έστρωσε στον Ντογο και αυτος με πλασε εγραψε το 0-2 στο 37ο λεπτο

Δοκάρι με τον Παπαδημητρίου στο 38ο λεπτο.

Χαμένο τετ τα τετ στο 40ο του Ντογου , η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

Ημιχρονο
Μελιτεας-Εδεσσαικος 0-2

Με δυο αλλαγες ξεκινάμε το δευτερο
Μπηκαν στο παιχνίδι οι Λαφαζανιδης και Χαραβητιδης στις θεσεις των Μαυροπουλο και Τουφα.

Στο 51ο λεπτο σουτ του Παπαδημητρίου αουτ

54ο Πέναλτι για την Μελιτη.
Γκολ 1-2

Μεγάλη ευκαιρία για το 1-3 στο 59ο με τον Λαφα να χανει μοναδικο τετ τα τετ

Γκολ 1-3 Πολυ ωραιο για τον Εδεσσαικο με τον Λαφαζανιδη.Στο 67ο λεπτο ο Κιορτσης σεντραρε απο τα αριστερά και ο Λαφα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα διχτυα διαμορφώνοντας το 1-3

6 μαζεμένες αλλαγές απο τον Ηλία Σαπανη.Μπαινουν οι Βολτσης,Πασσαλης,Προυντσης,Πουπης,Καραγιαννης και Τσιακαλος.

Κοντα στο 1-4 ο Εδεσσαικος ,αναμπουμπούλα στην άμυνα του Μελιτεα με την μπαλα να καταλήγει κορνερ.Ολα αυτα στο 75ο λεπτο.

Διαγώνιο σουτ του Τσιακαλου στο 85ο λεπτο αποκρουση και κορνερ.

Νεα φαση για τον Εδεσσαικο στο 90ο ,ο Λαφα εσπασε στο ύψος του πέναλτι στον Νασο το σουτ ομως το έπιασε ο τερματοφύλακας.