ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΥΜΙΝΩΝ
ΩΡΑ 16:00

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Η μέρα που όλοι περιμέναμε έφτασε καθώς σήμερα ξεκινάει το πρωτάθλημα.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας απέναντι στον Ολυμπιακό Κυμίνων.Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Στάδιο Κυμίνων και θα ξεκινήσει στις 16:00

Αναμένεται να είναι βροχερός ο καιρός στα Κύμινα κατά την διάρκεια του αγώνα με θερμοκρασία που θα φτάσει και τους 13 βαθμούς.

Πολλοί φίλοι του Εδεσσαϊκού αναμένεται να κατηφορίσουν για να δουν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα με την δίψα του κόσμου να είναι μεγάλη.Να τονίσουμε ότι το γήπεδο των Κυμίνων διαθέτει κερκίδα αλλά όχι σκεπαστή,οπότε καλό θα είναι να προμηθευτούν ομπρέλες και αδιάβροχα.

Μελιτέας Μελίτης-Αγροτικός Αστέρας

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ.Δημητριάδης Στέφανος με βοηθούς τους κ.Γούτα Στυλιανό και Χρυσαϊδη Στάυρο όλοι του συνδέσμου Χαλκιδικής.Παρατηρητής ορίστηκε ο κ.Φωτιάδης Γεώργιος από τις Σέρρες.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης δεν αντιμωπίζει προβλήματα ενώ η αποστολή έχει γίνει γνωστή από εχθές.Αναλυτικά θα έχει μαζί του τους εξής ποδοσφαιριστές: Σοϊλεμέζογλου,Βόλτση,Γκαρακλίδη,Κιόρτση,Μαυρόπουλο,Αβραμίδη,Μωυσίδη,Χαραβητίδη,Τσουμάγκα,Παπαγεωργίου,Τούφα,Πούπη,Προύντση,Τσιάκαλο,Ντόγο,Παπαδημητρίου,Λαφαζανίδη και Ταουσιάνη.

Έφτασε η αποστολή του Εδεσσαικου

Βγήκαν για ζέσταμα οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας

Ο Εδεσσαικος ξεκινάει με τους Σοιλεμεζογλου,Γκαρακλιδη,Κιορτση,Αβραμίδη,Μωυσιδη,Τσουμαγκα,Παπαγεωργίου,Τουφα,Ντογο,Ταουσιανη και Παπαδημητρίου

Ολοκληρώθηκε πριν από λιγο η προθέρμανση και των δύο ομάδων

Σέντρα,το παιχνίδι ξεκίνησε

Στο 10ο λεπτό της συναντησης δεν έχουμε κάποια ιδιαίτερη φάση

Στο 15ο λεπτο ο ρέφερι αρνείται καταφανεστατο πέναλτι σε χέρι αμυντικού των Κυμινων

Εκτελεση φαουλ στο 16ο του Τσουμαγκα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

Κακό παιχνίδι και απο τις δυο ομάδες δείγμα του άγχους της πρεμιέρας

Στο 40ο το 0-0 παραμενει

Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1 με τον Κιορτση ο οποίος σούταρε απο το ύψος της μικρής περιοχης με τον τερματοφύλακα των αντιπάλων να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα

Ημίχρονο 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο.

Δεν υπαρχουν αλλαγες

Πρωτη αλλαγή για τον Εδεσσαικο

Βγαινει ο Ντογος και μπαίνει ο Τσιακαλος

Μεγάλη απόκρουση του Ραφα σε σουτ εξω απο την περιοχή και αφού πρώτα κοντραρε η μπάλα στο 63

Ωραίο σουτ του Τσουμαγκα εξω απο την περιοχη η μπάλα γλειφει το δοκαρι

Μεσα και ο Λαφα στο 73ο λεπτό στην θέση του Τούφα

Αλλά 10 λεπτά,τρίτη αλλαγη εξω ο Παπαδημητρίου μεσα ο Προυντσης

Προσπαθεί ο Εδεσσαικος να πετύχει το γκολ της νικης

Κλεινουν οι αλλαγες Μεσα ο Πουπης εξω ο Τσουμαγκας

Τεράστια ευκαιρια στο 90 λεπτο για το 0-1 ,ο Γκαρακλιδης από τα δεξιά έστρωσε την μπάλα στον Προυντση ο οποιος απο το υψος του πέναλτι έστειλε την μπαλα άουτ.

Καθυστερήσεις

Λήξη αγώνα
Τελικο αποτέλεσμα
Ολυμπιακός Κυμινων-Εδεσσαικος 0-0

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθείσατε ,μείνετε συντονισμένοι στο edessaikos.gr καθώς θα ακολουθήσει το τρίτο ημίχρονο.