3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την τρίτη αναμέτρηση του κυπέλλου ανάμεσα στην Αναγ.Δωροθέας και τον Εδεσσαϊκό

Ο αγώνας διεξάγεται σήμερα λόγω της απώλειας του Περικλή Δούμου, παράγοντα της Δωροθέας

Πριν από τον αγώνα θα κρατηθεί και ενός λεπτό σιγή ενώ ο Εδεσσαϊκός θα καταθέσει στεφάνι στην μνήμη του αδικοχαμένου Περικλή.

Στα αγωνιστικά ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης θα ξεκινήσει με τους : Βόλτση,Μαυρόπουλο,Σφέτκο,Πούπη,Χαραβητίδη,Πασσαλή,Προύντση,Μεταξά,Λαφαζανίδη,Τσιάκαλο και Καρακούτη

Ο αγώνας δεν έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς και οι δύο ομάδες έχουν περάσει στην φάση των 16.

Την Δευτέρα στις 12:00 θα πραγμαατοποιηθεί και η κλήρωση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε

Γκολ 0-1 Με το καλημέρα ο Εδεσσαϊκός ανοίγει το σκορ με όμοροφο πλασέ του Δημήτρη Λαφαζανίδη στο 7ο λεπτό

Στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λάφα πετυχαίνει και άλλο goal αλλά ακυρώνεται ως offside

Γκολ 0-2 Στο 26ο λεπτό ο Καρακούτης με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-2

Γκολ 0-3 Ο Εδεσσαϊκός τριπλασιάζει τα τέρματα με τον Τσιάκαλο στο 28ο λεπτό

Γκολ 0-4 Και πάλι από τον Τσιάκαλο που διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα στο 30ο λεπτό

Ο Εδεσσαϊκός σε κάθε επίθεση βάζει goal

Γκολ 0-5 Ο Λάφα στο 32ο λεπτό διαμορφώνει το 0-5 φτάνοντας και αυτός τα 2 προσωπικά τέρματα.

Γκολ 0-6 Στο 34ο λεπτό ο Εδεσσαϊκός πετυχαίνει και έκτο τέρμα με τον Τσιάκαλο ο οποίος πραγματοποιεί χατ-τρικ μέσα σε 6 λεπτά !!!!!!

Γκολ 0-7 Ο Τσιάκαλος δεν σταμάταει ,εξαιρετικό γκολ από τον νεαρό στο 40ο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 20 μέτρα.

Γκολ 1-7 Η Αναγέννηση Δωροθέας πετυχαίνει το goal της τιμής στο 45ο λεπτό μειώνοντας το σκορ σε 1-7 με τον Σταματιάδη.

Ημίχρονο
Αναγ.Δωροθέας-Εδεσσαϊκός 1-7

Με 3 αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο ο Εδεσσαϊκός

Μπαίνουν οι Βαλαβάνης,Λατίφυ και Καραγιάννης στις θέσεις των Βόλτση,Μαυρόπουλο και Λάφα.

Γκολ 1-8 Και ο Σφέτκος χρίζεται σκόρερ στο 48ο λεπτό με αριστερό σουτ

Γκολ 1-9 Πάλι ο Σφέτκος πάλι με το αριστερό στο 55ο λεπτό διαμορφώνει το 1-9

Γκολ 1-10 Ο Τσιάκαλος συνεχίζει το ''βιολί του'' και πετυχαίνει το πέμπτο προσωπικό του τέρμα και δέκατο της ομάδας στο 59ο λεπτό

Γκολ 1-11 Ο Γρηγόρης Προύντσης με αριστερό σουτ στο 61ο λεπτό πετυχαίνει το 1-11

Γκολ 1-12 Ήταν η σειρά του Καραγιάννη με ατομική προσπάθεια να πετύχει το 12ο goal της ομάδας στο 67ο λεπτό

Γκολ 1-13 Ο Προύντσης στο 78ο λεπτό σκοράρει και πετυχαίνει το 13ο goal του Εδεσσαϊκού!!!